Кристиан Димитров се върна към тренировките

Кристиан Димитров се върна към тренировките

Централният защитник на Левски Кристиан Димитров започна бегови упражнения

Централният защитник на Левски Кристиан Димитров започна бегови упражнения. Бранителят вчера въртеше обиколки на „Герена“, докато неговите съотборници провеждаха възстановяването си след победата над Ботев Враца. 27-годишният футболист отпадна от сметките на Станислав Генчев за визитата под Околчица заради мускулна травма и е под сериозна въпросителна за домакинството в сряда на Локомотив Пловдив. Днес и утре спортно-техническият щаб ще очаква от лекарския екип информация дали Димитров ще може да вземе участие срещу черно-белите, но най-вероятно отново той ще остане извън състава, а в защита пак ще действат Келиан ван дер Каап, Кристиан Макун и Цунами.

Преди мача с Ботев Враца българският бранител не бе пропускал минута за столичани в първенството. В 16 мача от старта на кампанията в Първа лига той вкара пет гола, по колкото имат и Алекс Колев и Мустафа Сангаре. Димитров е най-стабилният играч в защита, като е най-опасният в противниковото наказателно поле при статичните положения. В мача с врачани се усети липсата му в стандартните ситуации.

Тема спорт

Официално: Ботев Пловдив взе бразилско крило

Ботев Пловдив официално съобщи за трансфера на бразилското крило Педро Игор.

Българска армия ще има най-добрия терен на Балканите

ЦСКА реализира нова ключова стъпка за превръщането на „Българска армия“ в най-модерния футболен стадион в България, след като сключи договор с една от най-утвърдените компании в световен мащаб за изграждане на бъдещия терен на съоръжението, информира клубният сайт на "червените". 

БФС проведе първи по рода си селекционен камп в САЩ

Българският футболен съюз реализира успешно пилотния си проект за идентифициране и проследяване на млади футболисти с български произход, живеещи извън страната.

Капитанът на Спартак Варна се завръща на терена

Капитанът на Спартак Варна Деян Лозев се завръща на терена след близо двумесечно отсъствие.

Ботев Пд с нова атака по Левски заради Армстронг Око-Флекс

Ботев Пловдив публикува ново официално становище по случая с Армстронг Око-Флекс. Във вторник от пловдивския клуб заявиха, че Левски е извършил нерегламентирани действия във връзка с евентуалното привличане на футболиста на „канарчетата“.

Сделката е близо: Мъри дава нападател на Херо

Ботев Пловдив продължава активната си работа на трансферния пазар. „Канарчетата“ са на път да привлекат 19-годишния нападател Ибрахим Сабра от турския Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, съобщава изданието Sporx.