Крумовград и Етър откриха кръга с реми в Коматево (ВИДЕО)

Без голове в първия мач след паузата за националните отбори

Новаците Крумовград и Етър (Велико Търново) откриха XIV кръг на футболната ни efbet Лига с равенство 0:0.

Срещата се игра в пловдивския квартал Коматево, където дебютантите домакинстват в елита и не предложи много голови положения.

Нито един от двата отбора обаче не показа, че иска повече победата и в крайна сметка, напълно логично, съперниците взеха по точка.

Гостите от Велико Търново бяха най-близо до попадение в 53-ата минута, когато Крум Стоянов уцели греда. Със спечелената точка тимът на Крумовград остава на осмата позиция в подреждането с 18 точки в актива си, докато Етър успя да прекъсне серията си от пет поредни загуби, но все още е последен в класирането с едва 5 точки.

Двубоят започна с поделено надмощие, но без чисти ситуации пред двете врати. Постепенно Крумовград взе инициативата и в 14-ата минута стигна до първи точен удар. Серкан Юсеин стреля от около 20 метра, фронтално срещу вратата, но топката попадна право в ръцете на Мартин Величков.

В 40-ата минута Джеферсон се откъсна от Пламен Димов по левия фланг и навлезе в наказателното поле, но точно преди да нанесе завършващ изстрел бившият футболист на Ботев (Пловдив) го настигна и изби в корнер.

В последната минута на добавеното време на първото полувреме Калоян Пехливанов центрира към Александър Колев, който подаде с глава към Божидар Кацаров, чийто удар обаче мина встрани от врата. Така почивката дойде при нулево равенство.

Осем минути след подновяването на играта през втората част Етър стигна до отличен шанс да открие резултата. Ивайло Димитров получи дълго подаване, успя да овладее и остави технично за връхлитащия от втора позиция Крум Стоянов, който навлезе отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но топката срещна гредата.

До края на срещата домакините бяха по-активният тим на терена, но атаките им завършваха без точен изстрел. До такъв все пак се стигна в първата минута от добавеното време на двубоя, когато Александър Колев успя да овладее с глава центриране в наказателното поле и стреля акробатично със задна ножица, но право в ръцете на Мартин Величков. Така мачът завърши при нулево реми.

В следващия кръг Крумовград гостува на Славия, докато Етър посреща Ботев (Враца).

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 6. Джеферсон Гранадо, 44. Божидар Кацаров (к), 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев;

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 5. Матей Шимич, 22. Бисер Бонев, 77. Октай Юсеин, 88. Ренан Ареяс, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 18. Клайдер Маседо, 2. Джуниет Али;

Треньор: Неманя Миланович;

ЕТЪР: 22. Мартин Величков , 15. Георги Ангелов (к), 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 24. Шахредин Букхолда, 25. Крум Стоянов, 7. Кольо Станев, 70. Димо Бакалов, 14. Ивайло Димитров;

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 11. Илкер Будинов, 4. Георги Александров, 10. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 19. Хавиер Бетегон, 9. Мартин Тошев, 16. Георги Иванов, 17. Атанас Атанасов;

Треньор: Светослав Петров.