Леандро Годой иска да стане голмайстор и да класира Берое в Европа

Леандро Годой иска да стане голмайстор и да класира Берое в Европа
Източник: "Тема спорт"

Леандро Годой иска да прескочи границата от 20 гола в българското първенство по футбол и да помогне на Берое да стигне до европейските клубни турнири.

Това заяви самият той на пресконференция днес. Аржентинският нападател, който е наричан от съотборниците си и от старозагорските феновете "Кошмара", вече има 16 попадения и е лидер сред реализаторите на efbet Лига.

 

"Това е прякор, който ми дадоха в Берое. Нарекоха ме "Кошмара" и аз се опитвам да защитя прозвището с голове, които ни помагат да печелим", заяви Годой, който дели първото място в класирането с Ахмед Ахмедов. Бившият футболист на Спартак (Варна) обаче вече е в японския Шимидзу С-Пулс.

 

"Целта ми в Берое е да вкарвам колкото може повече и да помагам на отбора. Радвам се, че го правя и водя в класирането при голмайсторите. В личен план това е добре за мен и целта ми е да стигна до 20 гола. Дано да успея да го направя и да отбележа дори повече", продължи нападателят на старозагорския Берое, който заема осмото място в класирането с 37 точки. Арда (Кърджали), който е пети и заема плейофната позиция за Лигата на конференциите, има четири точки преднина.

 

"Отборът има цялостен план, а моята отговорност са головете и да се представям по възможно най-добрия начин, за да постигаме резултати. В началото на сезона целта ни бе да бъдем в средата на класирането, но сега играем добре и искаме европейските турнири. Ще бъде трудно, знаем, но искаме да го направим", каза още нападателят.

 

Относно слуховете в медиите за бъдещ изходящ трансфер, Годой каза: "Това са спекулации в пресата. Когато един футболист си върши работата, винаги има интерес от други отбори. Аз съм фокусиран върху Берое и играта ми за моя отбор. Ако от клуба получат добра оферта, ще поговорим и ще вземем решение. Не мога точно сега да мисля за тези неща".

 

Тази седмица Аржентина победи Бразилия с 4:1 и се класира на Световното първенство по футбол. Родината на Годой ще защитава титлата си догодина в САЩ, Канада и Мексико.

 

"Гледах мача. Футболистите на Аржентина играха много отговорно срещу сериозен съперник. Те спечелиха световната купа и Копа Америка и отново ще бъдат сред фаворитите догодина. В момента много следя Хулиан Алварес и гледам да попия възможно най-много от него, защото играе в моя стил", каза още Годой.

ОФИЦИАЛНО: Лудогорец вдига 14-та титла пред Левски

Лудогорец ще получи трофея си за 14-ата поредна шампионска титла срещу Левски в събота

„Соколи София“ спасяват Спартак Варна

Ето с каква деклация излязоха привържениците на "соколите" в столицата

Черно море решава за нападател до дни

Споразумението на Исмаил Иса изтича след края на сезона и той става свободен агент.

Емил Данчев: Томаш е точният човек за ЦСКА

Бившият директор на ЦСКА и агент на Димитър Бербатов Емил Данчев коментира ситуацията в клуба.

ЦСКА 1948 има нов треньор

Иван Стоянов е новият треньор на ЦСКА 1948

ЦСКА пусна в продажба билетите за Берое

Ръководството на ЦСКА информира феновете на тима, че в продажба вече са билетите за гостуването на „червените” на Берое в Стара Загора

Емил Велев: Време е Веласкес да се насочи към някой екзотичен курорт

"Той никога в кариерата си не е бил на второ място", заяви Кокала

Веласкес ще вдига Левски с общ видеоразбор

Треньорът на Левски - Хулио Веласкес, ще проведе дълъг видеоразбор на футболистите.

Левски вдига Цунами за мача с Лудогорец?

Капитанът на Левски - Вендерсон Цунами се очаква да се завърне за гостуването на Лудогорец