Левски атакува Европа без №9

Левски атакува Европа без №9

Левски ще започне мачовете в Европа без един от най-емблематичните си номера – №9.

Сангаре и Рилдо не успяха да поемат тази ролята, а бившият носител на фланелката, нападателят Алекс Колев, разтрогна договора си и вече играе в Китай, припомня "Мач Телеграф".

Младият Рупанов все още не е готов за тази отговорност, затова номер 9 остава незапълнен, макар феновете да се надяваха на качествен централен нападател преди двубоите с Апоел Беер Шева. Левски обаче няма да се отказва от търсенето на нападател, който да поеме водеща роля в атаката.

В момента Сангаре остава с номер 12, а Рилдо – с 37, като бразилецът си е поставил за цел да получи и "десетката". Тя обаче е запазена за Асен Митков, който най-вероятно ще пропусне първия мач в четвъртък заради контузия. Виктор Любенов също лекува травма.

„Сините“ нарушиха и едно от неписаните си правила, като заявиха за европейските мачове само двама вратари – Светослав Вуцов и Огнян Владимиров. Мартин Луков все още тренира с отбора, след като бе избран за заместник на напусналия Матей Маркович, който си тръгна, за да не бъде резерва на Вуцов.

Отборът разполага и с 15-годишния Алек Здравков, който е вписан в списъка, но все още е твърде млад. В същото време 

Левски излиза срещу Апоел Беер Шева в четвъртък, 10 юли. Срещата от Лига Европа е насрочена за 20:30 часа на стадион „Георги Аспарухов“. 

Директор на БФС се включи с дарение за Спартак (Варна)

Пламен Петров е бивш директор и в Левски

Илиан Илиев пред NS: Черно море иска за поредна година да е в челото

"Очаква ни труден мач срещу Левски", каза треньорът на "моряците"

НА ЖИВО: Локо Пд - Ботев Вр 3:0

Следете мача с NOVSPORT.COM

Славия без двама в дебюта на Достанич

Вижте групата на "белите"

8888.bg празнува рожденият си ден с много награди

Всеки ден потребителите ще могат да отварят подаръци, зад които се крият изненади

Георги Иванов покани Сираков и Боримиров на среща, ще обсъждат Светослав Вуцов

Вратарят и Александър Димитров също ще присъстват

България се срина с пет места в ранглистата на ФИФА

Сирия и Косово вече са пред нас

Венци Стефанов: От Ботев Пд да не дърпат дявола за опашката, полицията и прокуратурата имат всички факти

"Потърсиха начин, който няма нищо общо с футбола, за да имат някакво предимство", коментира президентът на Славия

Веласкес: С клуба гледаме в една посока

"Имам пълно доверие в Светослав Вуцов", каза треньорът на Левски