Левски гласи оферта за защитник на Локо (Пд)

Левски гласи оферта за защитник на Локо (Пд)

Бранителят Хорхе Сегура е привлякъл интереса на "сините"

Левски работи усилено по зимната селекция и вече има набелязани конкретни играчи, за които да влезе в преговори. Един от тях е централният защитник на Локомотив (Пловдив) Хорхе Сегура, твърди „Тема Спорт“. 26-годишният колумбиец прави силен сезон за “черно-белите”. Той е най-стабилният бранител в състава на Александър Томаш. Освен с добрите си изяви в отбрана, е полезен и при статичните положения пред противниковата врата. В 14 шампионатни двубоя този сезон Сегура отбеляза 2 гола.

Левски иска да привлече централен защитник, защото изтичащият договор на Келиан ван дер Каап няма да бъде удължен. “Сините” се надяват да продадат нидерландеца и със средствата от трансфера да си осигурят подписа на бившия колумбийски младежки национал. Наред с това от „Герена“ следят и цели в Бразилия, след като вече нямат проблеми с квотата за футболисти извън Европейския съюз.

От началото на кампанията защитата на Левски допуска доста елементарни грешки. Затова и треньорът Николай Костов иска да я заздрави през зимата. В момента със статут на титуляри на „Герена“ са панамският национал Хосе Кордоба и родният такъв Кристиан Димитров. Резерва пък е Ван дер Каап. Заради статута си нидерландецът отказва да преподпише с клуба – настоящото му споразумение със “сините” изтича през лятото. Хорхе Сегура е роден на 18 януари 1997 година в Зарзал, Колумбия, висок е 194 сантиметра и тежи 86 килограма. Заради добрата физика е силен в единоборствата. През сезона вкара по един гол в домакинствата на Крумовград (4:0) и Ботев Враца (4:0). Стори го след включвания при статични положения пред противниковата врата.

Сегура трябва да поизчисти играта си. Той бе изгонен при гостуването на Черно море на „Тича“, завършило 2:2. Тогава бе принуден да напусне терена заради 2 жълти картона. Освен тях, има още 6 на сметката си в 14 шампионатни двубоя. За правата му Локомотив ще получи трансферна сума.

Веласкес: Гарантирахме второто място след 10 години, чувствам се горд

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остана доволен от играта на отбора си при успеха с 2:0 над Черно море

Илиан Илиев: Проспахме първото полувреме

Ето какво заяви треньорът на Черно море след загубата от Левски

Георги Костадинов: Започваме да се готвим за Европа

Футболистът на Левски Георги Костадинов говори след успеха с 2:0 над Черно море

Левски се класира за Европа след 2:0 над Черно море (ВИДЕО)

Костадинов и Митков донесоха победата

Историческо! Септември (Тервел) спечели промоция за Втора лига

Отборът на Георги Иванов - Геща е непоклатим на върха на Североизток

Официално: Черноморец (Бургас) вече се завърна във Втора лига!

"Акулите" смазаха третия тим на Ботев (Пловдив) със 7:2

Урибе се закани: Ще победим Ботев Пловдив

Старши треньорът на Берое – Хосу Урибе, остана доволен от победата с 2:1 в гостуването на Спартак Варна

Киров: Едно зло не идва само

Николай Киров заяви след загубата на Спартак Варна от Берое с 1:2, че явно съдбата е обърнала гръб на „соколите“

Берое засили кризата в Спартак след обрат до 2:1 във Варна (ВИДЕО)

Варненци вече са в серия от четири поредни загуби в първенството