Левски игра за феърплея, не даде фъндък на Академик и засили „студентите” към „Б” група (видео)

„Сините” се наложиха с 3:0 над Академик на стадион „Славия” с голове на Гаджев и Младенов

Отборът на Левски направи финално усилие да догони лидера в класирането Литекс, след като в предпоследния 29-и кръг на „А” група се наложи с 3:0 над тима на Академик. Срещата се игра на стадион „Славия”, където „студентите” играят домакинските си мачове, а попаденията бяха дело на Гаджев в 30-ата и Младенов в 81-ата и 89-ата минути.

Въпреки успеха обаче, „сините” загубиха всякакви шансове за титлата, след като Литекс победи с 3:1 Локомотив (София) в столицата и кръг преди края води с 5 точки пред Левски. За „студентите” пък остава утехата, че ще успеят да се класират на 14-о място, което дава право на бараж за оставане в елита. В момента там се намира тимът на Видима Раковски, който кръг преди края има преднина от 2 точки пред Академик.

Двубоят започна с малко по-активна игра на символичните гости, но „студентите” набързо изравниха нещата и опитаха да затруднят стража на Левски – Илиев.

Така дойде 12-ата минута, когато Бонфим шутира опасно и Илиев блокира, а при добавката Сакалиев не сбърка, но попадението бе отменено заради засада на бившия стрелец на ЦСКА.

След този отменен гол Левски отново вдигна оборотите и пак съумя да овладее центъра на терена и в 20-ата минута Дембеле получи в наказателното поле, ала изстрелът му бе спасен от вратаря на Академик. 120 секунди по-късно Узунов засече с глава центриране отдясно, но топката прелетя малко над напречната греда на Левски.

Така се стигна до 30-ата минута, когато Гаджев изпълни перфектно фаул от около 15 метра, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на безпомощния Стойчев за 1:0.

След гола темпото леко спадна, като гостите спокойно разиграваха помежду си, докато възпитаниците на Васил Ивански изглеждаха объркани и рядко успяваха да изнесат играта в противниковата половина. В 41-ата минута „сините” получиха страхотна възможност да удвоят преднината си, след като
Тасевски намери Йовов на малкото наказателно поле, капитанът на "сините" продължи за непокрития Дембеле, който от около 5-6 метра не можа да уцели вратата на Стойчев.

До края на първата част обаче нови попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите.

Втората част стартира с много хубава възможност за Йовов, който получи в наказателното поле, ала изстрелът му излезе в аут. Последва нов неточен удар на Йовов, а в 57-ата минута Дембеле можеше да удвои, след като получи в наказателното поле, но шутът му бе отразен с крак от Стойчев.

Така дойде 66-ата минута, когато „студентите” нанесоха и първия си точен изстрел в мача, след като Кюмюрджиев опита късмета си от дистанция, ала топката попадна право в ръцете на Илиев. Последваха още две добри възможности за домакините, но изстрелите на Асенов и Петров, също бяха спасени от младия страж на „сините”.

В последните 10 минути Левски отново погледна към вратата на домакините и в 79-ата минута Стойчев показа страхотен рефлекс след опасен изстрел на резервата Младенов.

Така дойде 80-ата минута, когато
Гаджев центрира от фаул, бранителите на Академик пропуснаха топката и тя стигна до Младенов, който с изстрел по диагонала удвои преднината на своите.

Веднага след изпълнението на центъра Академик пропусна и най-чистата си възможност в мача. Тогава Селимински бе изведен сам срещу Илиев, но така и не можа да преодолее младия вратар на Левски.

В самия край на мача пък, в 89-ата минута, Младенов овладя на гърди хубаво центриране отляво и мигновено шутира от въздуха, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на Стойчев за 3:0.

До края на двубоя нов гол не падна и така Левски победи Академик с 3:0 на стадион „Славия”, в мач от предпоследния 29-и кръг на родната „А” група.