Левски има абсолютна доминация в сблъсъците с Монтана

Левски има абсолютна доминация в сблъсъците с Монтана

"Сините представиха статистика преди мача от турнира за Купата на България

Пресслужбата на Левски публикува на официалния си новинарски канал във „Фейсбук“ няколко любопитни статистически факта за предстоящия утре 1/8-финален реванш за Купата на България срещу Монтана. Двубоят е от 16:00 часа на стадион „Георги Аспарухов“ и ще бъде ръководен от Николай Йорданов.

* Левски има абсолютна доминация в сблъсъците с Монтана, като загубата в първата среща от 1/8-финалите за Купата на България е единствената за „сините”. В турнира за Купата двата тима са се срещали общо 4 пъти, като победите за столичани са 3, равни срещи няма, а монтанци се поздравиха за първи път с успеха на 29 октомври - 2:0. Головата разлика е 5:3 в полза на „сините”.

* По-голяма е историята на срещите в „А” група. За шампионата Левски и Монтана са се срещали общо 14 пъти. Победите за „сините” са 11, равните мачове 3, а Монтана няма победа. Головата разлика е 29:6 в полза на тима от „Герена”.

* За Купата това бе първи мач срещу Монтана за всички от актуалния състав на Левски. В първенството вратарят Пламен Илиев и защитникът Веселин Минев имат най-много мачове срещу монтанци. Илиев е с 4, а Минев с 3. Владимир Гаджев има 6 мача, но той е извън състава поради трайна контузия.

* За последно Левски победи Монтана като домакин на 21 август 2011 г., когато „сините” спечелиха с 1:0 след гол на Сьорд Арс. Само три месеца по-рано (на 27 май) Левски записва класически успех с 3:0. Попаденията реализират Веселин Минев, Гара Дембеле и Христо Йовов.

Добруджа взе защитник

Новакът в българския футболен елит Добруджа подписа договор с левия защитник Джан Хасан, съобщават от клуба.

Левски преговаря с нападател от Ямайка (ВИДЕО)

Той е на 25 години и е свободен агент

Треньорът на Лудогорец: Ще бъде трудно, но можем да победим

Старши треньорът на българския футболен шампион Лудогорец Руи Мота очаква труден реванш с Динамо Минск в Дебрецен от първия предварителен кръг от Шампионска лига.

Берое би Атлетик (Куклен) в последната контрола

Берое победи третодивизионния Атлетик (Куклен) с 1:0 в последната си контролна среща преди старта на новия сезон.

Генчев: Само Левски може да свали Лудогорец от върха

Бившият треньор на Левски Станислав Генчев определя „сините“ като единствения претендент на Лудогорец за шампионската титла.

Джейсън Локило тренира наравно със съотборниците си в ЦСКА

Представителният тим на ЦСКА проведе първите си тренировки през новата седмица, през която на "червените" им предстои гостуване на Ботев в Пловдив от първия кръг на Първа професионална лига, съобщават от клуба.

Скандал! Феновете на Локо Пд прекратиха последната контрола на отбора (ВИДЕО)

Феновете на Локомотив (Пловдив) прекратиха последната контрола на отбора от предсезонната подготовка.

Илиян Филипов с прочувствена благодарност към фенове и фирми

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи благодарствено обръщение към всички фенове на „жълто-черните“.

Още един футболист на Санта Колома е близо до трансфер в България

Става въпрос за мексиканеца Пабло Жакес