Левски иска бивш нападател на Етър и Янтра

Левски иска бивш нападател на Етър и Янтра

Вижте кой е той

Иван Василев е един от следените нападатели от спортно-техническото ръководство на Левски, съобщава БТА, позовавайки се на източници, близки до клуба.

"Сините" искат да се подсилят атаката си с поне двама нови играчи, тъй като новият старши треньор Станислав Генчев обяви, че ще налага схема на игра с две остриета, а в момента единственият типичен централен нападател в титулярния състав е Рикардиньо. 

На този етап столичани са най-близо до привличането на национала и най-добър реализатор в efbet Лига през предишната кампания Александър Колев от Крумовград, но търсят още един нападател и преценяват измежду няколко имена.  

23-годишният Василев, който е юноша на Ботев (Пловдив), направи добър сезон и показа голмайсторските си умения в отбори с по-скромни възможности, като записа общо 9 попадения и 2 асистенции в 34 срещи за втородивизионния Янтра (Габрово) и за Етър. Великотърновци, за които той се разписа 4 пъти в 15 срещи през пролетта, обаче, изпаднаха от елита и 187-сантиметровият таран може да напусне без проблеми.  

Интерес към Василев има от още няколко отбора от Първа българска лига, от полския втородивизионен Висла Плоцк, както и от няколко тима от Кипър, Унгария и Белгия.  

Левски започна вчера лятна подготовка без нови попълнения, като се очаква в близките дни да бъде финализиран входящ трансфер на португалски десен защитник от местната Сегунда лига. 

Сред приоритети на "сините" за селекция са още и опитен вратар, централен защитник, дефанзивен халф и плеймейкър.

Беласица официално представи новия си треньор

Христо Господинов ще води тима във Втора лига

Руи Мота: Лудогорец трябва да е шампион със стил

Новият треньор на разградчани говори за първи път след назначението си

Локомотив (София) с информация за лагера в Дряново

От днес червено-черните започват тренировки на местния стадион „Локомотив“

Лудогорец изпревари Бенфика, ПАОК и Фенербахче на "VIVACOM CUP"

Динамо спечели турнира

Левски с първа тренировка в Правец, Сангаре се завърна (СНИМКИ)

Келиан ван дер Каап се готви индивидуално

Черно море стартира контролите с гостуване в Румъния

„Моряците“ със спаринг в Констанца тази сряда

ЦСКА започна подготовка със 17 футболисти (СНИМКИ)

На този етап ЦСКА привлече единствено младежкия национал Мартин Сораков

Локо Пловдив обяви предсезонните контроли

Локомотив (Пловдив) започна лятна подготовка. В 11:00 часа старши треньорът Душан Косич изведе "черно-белите" на първо занимание.

Лудогорец стартира подготовка със Стаси и Руи Мота

На 18 юни тимът ще замине за Австрия, където ще се проведе вторият етап от подготовката.