Левски изпрати Светкавица от елита с погром и се класира за Лига Европа (видео)

”Сините” разбиха „мълниите” със 7:0 в София

Левски изпрати Светкавица от елита с погром  и се класира за Лига Европа (видео)

Отборът на Левски официално се класира за турнира Лига Европа през следващия сезон, след като днес очаквано не срещна трудности с изпадналия Светкавица, разбивайки го със 7:0. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 30-ия, последен, кръг от родната „А” група.

Обидно малко публика обаче се събра днес за последния мач за сезона на „сините”, като феновете на „Герена” не наброяваха повече от 300-400 зрители. Иначе теренът на „Георги Аспарухов” бе в отлично състояние, въпреки сериозните валежи, които се изсипаха над столицата в последните 2 дни.

Двубоят обаче започна малко бавно, въпреки че домакините наложиха своя стил от самото начало. „Мълниите” пък разчитаха основно на контраатаки и центрирания в пеналта на Пламен Илиев, за да отбележат гол.

В началните минути Жуниньо опита удар от малък ъгъл, но той бе доста неточен и излезе в аут. Малко по-късно Иван Цветков бе изведен на изгодна позиция, но се засуети и стражът на гостите се хвърли в краката му.

Така се стигна до 18-ата минута, когато столичани успяха да излязат напред в резултата. Тогава Цветков премина покрай трима бранители на гостите и изведе Гаджев сам срещу Георгиев със страхотен пас, а халфът с десния крак прониза стража на Светкавица за 1:0.

Само 3 минути по-късно Рамос удвои аванса на домакините след пас на Калво, но страничният рефер отмени попадението, тъй като топката бе излязла в аут при паса на испанеца. Няколко атаки по-късно дойде и страхотен пропуск на Жуниньо, който от един метър с глава прати кълбото в аут след центриране на Пинто.

Натискът на Левски се засили в последните 15 минути. Гаджев опита силен шут от около 25 метра, който обаче премина близо до вратата на Георгиев. В 34-ата минута пък, Жуниньо получи в пеналта на самата аутлиния, завъртя се и подаде за Йовов малкия пеналт. Стражът на "мълниите" обаче внимаваше и се хвърли в краката на Бижутера, спасявайки вратата си от второ попадение.

Така дойде 41-ата минута, в която „сините” съумяха все пак да удвоят преднината си, след като Калво бе изведен добре на левия фланг, надбяга пазача си и от малък ъгъл с десния крак направи безпомощен отново Георгиев.

Само 180 секунди по-късно пък, Левски вече водеше с 3:0. Тогава при бърза контраатака, Жуниньо получи на центъра и напредна отдясно, излизайки очи в очи с Георгиев. В последния момент бразилецът обаче подаде за Иван Цветков, който не сбърка пред опразнената врата.

Веднага след това попадение софиянци можеха да покачат на 4:0, след като Жуниньо проби страхотно отляво в пеналта и стреля по земя, кълбото премина успоредно на голлинията, а Иван Цветков закъсня с една крачка, за да я засече в опразнената врата.

Втората част стартира отново с по-добра на домакините. В 53-ата минута Жуниньо направи за смях цялата отбрана на гостите, стреля опасно, но топката срещна гредата на Светкавица. 6 по-късно бразилецът изведе Иван Цветков сам срещу стража на Светкавица, който обаче спаси удара на нападателя на Левски.

В 62-ата минута обаче, отбраната на гостите капитулира отново, след като Калво намери Пинто пред наказателното поле, португалецът навлезе в него и подаде за непокрития Рамос, който отблизо нямаше проблеми да покачи на 4:0.

Само 120 секунди след това попадение, Диамутен отбеляза първия си и най-вероятно последен гол с екипа на „сините”. Цветков изведе Жуниньо зад гърба на отбраната на Светкавица, бразилецът напредна, но реши да подава за Диамутен, който не сгреши с десния крак пред опразнената врата.

Това обаче не бе краят на мъките за „мълниите”, тъй като в 74-ата минута Жуниньо оформи хеттрика си от асистенции, подавайки за втория гол на Иван Цветков. Тогава Вутов намери Жуниньо в наказателното поле, бразилецът продължи за Иван Цветков, който овладя спокойно и с левия крак прониза Георгиев за срамното 6:0.

Последваха добри минути за гостите, които можеха да вкарат почетен гол чрез Вълев, който шутира опасно от дистанция с десния крак, кълбото облиза дясната греда на Митрев и излезе в аут. В 82-ата минута Вълев навлезе опасно в пеналта на Левски и шутира с десния крак, но стражът на „сините” спаси страхотно.

2 по-късно пък, Иван Цветков оформи своя хеттрик, след като Пинто центрира ниско в наказателното поле, където Жуниньо пропусна за Цветков, чийто първи удар бе блокиран от бранител, но при добавката Цветков оформи крайното 7:0.

8 Славия София 30 15 6 9 42:36 6 51
9 Миньор Перник 30 8 12 10 35:40 -5 36
10 Берое Стара Загора 30 9 8 13 30:37 -7 35
11 ПФК Монтана 30 8 7 15 29:51 -22 31
12 Ботев Враца 30 7 8 15 30:44 -14 29
13 Локомотив София 30 5 9 16 26:50 -24 24
14 Видима-Раковски 30 3 6 21 19:59 -40 15
15 ФК Калиакра 30 2 5 23 26:77 -51 11
16 Светкавица Търговище 30 1 5 24 8:71 -63 8
Разкритие: Стоян Орманджиев с повече власт в ЦСКА