Левски праща емисари за халф от Нидерландия

Левски праща емисари за халф от Нидерландия

"Сините" вече работят по зимната си селекция

Левски не смята да спира в търсенето на футболисти, които да вдигнат още нивото на отбора през зимния сезон и да помогнат в борбата за спечелване на шампионската титла. Емисари на клуба ще пътуват до Нидерландия, където са набелязани няколко футболисти от долните дивизии, твърди "Мач Телеграф". Основната цел е намирането на още един халф, който да играе зад нападателите. Засега с тази роля донякъде се справя Мазир Сула, докато Рилдо е твърда резерва. 

Както е известно, Левски промени плановете си за селекция, като се насочи към европейския пазар, вместо към този в Южна Америка. Най-вероятната причина за това е изискване на Хулио Веласкес, който предпочита да работи с играчи от по-ниските нива на европейските лиги, вместо такива от зад Океана, които се нуждаят от по-дълъг период на адаптация. 

В същото време вчера стана ясно, че от Левски са насочили погледи нашата Втора дивизия. Бразилецът Лео Пимента от Вихрен е хванал окото на „сините“ с изявите си през есента. Интерес към него проявяват и други елитни клубове, сред които и Арда. Главният скаут на Левски Красимир Петров е наблюдавал изявите на Пимента в три двубоя дотук през кампанията. 25-годишният футболист има 5 гола и 1 асистенция през есенния дял. У нас той акостира в началото на годината, след като преди това кариерата му изцяло преминава в Бразилия в местни нискоразредни отбори. 

Левски два пъти е отпадал след 1:0 у дома, но не и при Веласкес

Резултатът и играта в първия мач на Левски срещу Университатя бяха добри, но пък оставиха реванша напълно отворен и всякаква развръзка е възможна.

Вальо Михов: Играчите на ЦСКА да усетят цената на емблемата, не парите

Бившият президент на ЦСКА - Валентин Михов продължава да бъде голям фен на любимия отбор и да следи отблизо всичко около него. Той се надява и вярва, че „червените“ ще отстранят Карабах и ще продължат в Лига Европа.

От Спартак Варна: Водим финални преговори с чуждестранен клуб за Стояновски

Президентът на Спартак Варна Алекс Илиев обяви, че клубът води заключителни преговори за продажбата на нападателя Георг Стояновски.

Берое удължи договора на Артур Мота

Отдава го под наем

Левски се готви за привличането и на централен нападател

Ръководството на Левски няма да спре само с привличането на централен защитник, ако отборът си осигури мачове поне до Коледа в евротурнирите (б.а. - мачове от същинската фаза на Шампионската лига и Лига Европа има и през януари).

Веласкес гласи само една промяна в състава

Треньорът на Левски Хулио Веласкес не възнамерява да прави големи корекции по състава и ще се довери на болшинството играчи, започнали първия двубой срещу Университатя Крайова на „Георги Аспарухов“.