3. Левски преследва поредна победа срещу Арда

Левски преследва поредна победа срещу Арда

Николай Костов няма да може да разчита на наказания Хосе Кордоба

Левски и Арда се срещат днес в един от най-интересните мачове на 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата е в 17:45 часа на стадион "Георги Аспарухов" в София и ще се предава пряко по DIEMA SPORT. С NOVSPORT.com ще можете да проследите най-интересното от двубоя.

„Сините“ преследват пореден успех след победата над Пирин (Благоевград) в предишния кръг, докато Арда ще опита да спечели първи три точки след загубата от Локомотив (Пловдив) в Кърджали с 1:2. Левски влиза в мача като пети във временното класиране с 38 точки.

„Сините” ще играят със специални екипи до края на сезона, а поводът е 110-ата годишнина на клуба.

Левски срещу Арда ще е специален за един от младите играчи на "сините" - Марин Петков. Той ще запише мач №100 с екипа на клуба за първенство.

Николай Костов няма да може да разчита на наказания Хосе Кордоба. Очаква се вместо него в титулярния състав да попадна Кристиан Димитров. В групата на отбора се завръща Асен Чандъров, но той ще остане резерва. Наставникът на Левски планира още една промяна в стартовата единадесеторка - новото попълнение Карлос Охене ще започне от първата минута за сметка на Асими Фадига. Други двама от новите - Хоакин Фернандес и Патрик Мислович, ще чакат дебют от пейката.

Гостите от Арда загубиха с 1:2 от Локомотив Пловдив в Кърджали в миналия кръг. Отборът на Александър Тунчев пристига в София на 8-о място с 31 точки и максимално амбициран да си тръгне с успех. Наставникът на гостите няма да може да разчита на наказания Абубакар Тунгара. Кърджалийци картотекираха защитника Феликс Ебоа Ебоа и той ще може да дебютира днес, но е малко вероятно да го направи от първата минута.

Главен съдия на мача днес е Ивайло Стоянов.

Снимка: LAP.bg