Левски пропиля два гола в "Надежда", кризата остава (ВИДЕО)

Димитър Митков герой за Локо София

Локомотив (София) и Левски изиграха перфекното дерби, което не излъчи победител, завършвайки 2:2. Драмата в "Надежда" бе пълна, след като "сините" водиха комфортно до 75-ата минута с 2:0, но допуснаха късно изравняване. Това бе пети пореден мач за отбора на Николай Костов, в който тимът не спечели. За последно това се случи през октомври при 1:0 над Черно море. Двубоят сега вървеше към прекъсване на серията, но после дойде избухването на Димитър Митков. Бившият нападател на Лудогорец заби две попадения, заличавайки тези на Марин Петков и Андриан Краев.

Николай Костов направи интересни размествания в състава. Младежкият национал Марин Петков започна като ляв бек, а Патрик-Габриел Галчев бе поставен на дясното крило в отъствието на Роналдо. На другия фланг бе Асими Фадига, а изненадващо Андриан Краев остана на резервната скамейка. Капитан на отбора е Келиан ван дер Каап, който е шестият различен футболист на "сините", слагал лентата на ръката си през този сезон. Треньорът не можеше да разчита на Николай Михайлов, Кристиан Димитров, Роналдо, Джавад Ел Джемили и наказания Илиян Стефанов.

Двубоят започна с две добри положения по едно пред двете врати преди да са изминали и 180 секунди игра. Първо Рикардиньо бе изведен очи в очи с Александър Любенов, но нападателят бе под ъгъл, а последвалият му пас бе неточен.

Минута по-късно Валентин Николов бе намарен в наказателното поле на гостите, но отиграването на юношата на "железничарите" бе прибързано и крайно неточно.

В 21-ата минута "сините" имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Асен Чандъров, но такава не бе отсъдена. Пет минути по-късно Рикардиньо направи невероятен пропуск, след като от 2 метра засече остро центриране по земя на Жереми Петрис, но нацели гредата.

Резултатът все пак бе открит в 28-ата минута. Тогава Марин Петков проби в наказателното поле на "железничарите", след което стреля в далечния на Любенов ъгъл.

Пет минути преди почивката Келиан ван дер Каап получи жълт картон за удар с лакът в главата на Димитър Митков, а ВАР разгледа ситуацията за евентуално изгонване на нидерландския бранител. Именно нападателят стреля от фаул от сериозна дистанция, но тя бе уловена от Пламен Андреев.

В 44-ата минута Карлос Франса направи страхотен пропуск на празна врата и от чиста позиция.

Втората част започна с положение пред Пламен Андреев. След разбъркване в наказателното поле Карлос Франса стреля с пета, а стражът на "сините" успя да избие в гредата, предотвратявайки изравнителното попадение.

След час игра Николай Костов прибегна и до първа промяна - на терена се появ Андриан Краев, а играта напусна Асен Митков. В 70-ата минута домакините отново не успяха да се възползват от грешка на съперника. Асен Чандъров опита да върне към защитата, извеждайки Франса сам срещу Андреев, но нападателят не успя да намери свой съотборник в наказетелното поле и загуби владението на топката. В ответната атака Краев сложи точка на спора, след като завърши по перфектен начин бърза контраатака на "сините", стреляйки от границата на наказателното поле.

Четвърт час преди края "железничарите" все пак се върнаха в мача. Карлос Франса проби безпроблемно по дясното крило, надбягвайки Дарлан, след което намери на празна врата Димитър Митков и той бе безпогрешен. В 84-ата минута в игра за Левски след повече от месец се завърне Уелтън. Бразилецът смени Асими Фадига.

Пет минути преди края на редовното време Франса отново разпиля отбраната на "сините", но последвалият му пас в наказетелното поле бе пресечен със сетни усилия от Хосе Кордоба.

В 92-ата минута реферът Гидженов показа бялата точка за Локомотив София. Траоре преодоля Дарлан и се сблъска с халфа на "сините", след което се строполи на земята.

Зад топката застана Димитър Митков, чийто изстрел бе точен.

Локомотив София - Левски 2:2
0:1 Марин Петков (27)
0:2 Андриан Краев (70)
1:2 Димитър Митков (76)
2:2 Димитър Митков (90-д)

Състави:

Локо София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 22. Ивайло Найденов (73' Стивън Траоре), 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 10. Валентин Николов (82 Д. Тайшейра), 21. Антони Иванов (73' Калоян Кръстев), 45. Димитър Митков, 11. Карлос Фреирес

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 13. Галин Минков, 20. Диого Тешейра, 5. Ив Нтанкеу, 15. Лука Иванов, 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре, 77. Ерик Манолков, 33. Алан Фильо

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап (К), 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков (62' Андриан Краев), 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 37 Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига (84' Уелтън)

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 16. Преслав Бачев, 17. Уелтън, 21. Кристиян Йовов

Керкез: Бяхме изморени

"Искаме да се борим на два фронта - за Купата и за Европа през първенството", увери специалистът

Валентин Илиев: Има лъч светлина в отбора