Левски разкарва Ел Джемили

Левски разкарва Ел Джемили

От „Герена“ ще се опитат да продадат Джавад ел Джемили

Левски ще бъде активен на трансферния пазар през зимата в опит да подсили състава си, но сините ще се опитат и да освободят места за набелязаните. От „Герена“ ще се опитат да продадат Джавад ел Джемили в този период, за да вземат свежи средства, с които да финансират бъдеща входяща сделка. Договорът му изтича в началото на 2026 година. 22-годишният футболист не се намира в добра форма и не взе участие в последните два мача на тима – победите с по 2:0 над Локомотив София и Ботев Враца. Испанецът с марокански корени не страда от контузия, а загуби доверието на треньора Станислав Генчев. Наставникът не го включи в игра под Околчица, въпреки че отборът изпитваше сериозни затруднения срещу врачани, а предпочете да заложи на Патрик Мислович, Илиян Стефанов и Преслав Бачев предни позиции.

След края на миналия сезон имаше интерес към Ел Джемили от клубове от Турция и Кипър, като сериозен такъв имаше от АПОЕЛ Никозия, но в крайна сметка до трансфер не се стигна и играчът остана на стадион „Георги Аспарухов“. 

От началото на сезона 22-годишният футболист има на сметката си 15 двубоя във всички турнири, в които вкара три попадения. Но головете му и стартовете като титуляр бяха в началото на сезона. След това той редуваше силни и с много разочароващи представяния. Той си навлече гнева на Станислав Генчев в първите стъпки при съвместната им работа. Наложи се дори мажоритарният собственик Наско Сираков да говори с играча и да го заплашва с изваждане от състава. Испанецът си взе бележка и заигра вдъхновено, но след това отново настъпи спад и от „Герена“ ще искат да го продадат. Както „Тема Спорт“ написа, Левски ще се опита да трансферира и Мустафа Сангаре през зимата.

"Тема спорт"

Феновете на Славия изригнаха с декларация: 30 години са достатъчни!

Словесната престрелка между феновете на Славия и президента на клуба Венцеслав Стефанов продължава с пълна силна

ФИФА увеличава наградния фонд за участниците на Световното първенство с 15%

Международната футболна федерация (ФИФА) ще увеличи наградния фонд за отборите на Световното първенство с 15% до близо 900 милиона щатски долара, съобщават от организацията, цитирани от Ройтерс

Капитанът на Спартак Вн с нова роля на терена

Капитанът на Спартак Варна Деян Лозев е гласен за ляв бек в съботното гостуване на Ботев Враца

Дунав със специална хореография

Организираните привърженици на Дунав призовават за подкрепа на русенския отбор до последно и организират специална хореография за предстоящия му мач. 

Синовете на Джони Велинов нахъсаха ЦСКА преди Лудогорец

Феновете на ЦСКА направиха паметна хореография в последното дерби срещу Левски, загубено безславно с 1:3

РАЗКРИТИЕ НА NS: Крушарски продава Локо (Пд)

Вижте подробности