Левски с позиция за съдийството на мача с Хебър (ВИДЕО)

Вижте какво пишат „сините"

Левски излезе с официална позиция срещу съдийството от мача с Хебър (Пазарджик) от VIII кръг на футболната ни efbet Лига.

„Сините“ спечелиха с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" с гол в края на Роналдо, а днес публикуваха видео, на което се вижда, че играта е спряна за 11 минути, докато главният съдия Васимир Ел Хатиб даде 4 минути добавено време.

Novsport.com припомня, че от лагера на Хебър също имаха претенции към съдийството.

По-рано през деня нападателят на гостите Георги Николов заяви, че при единственото попадение в полза на Левски е имало игра с ръка, а веднага след срещата вчера треньорът на тима Любослав Пенев похвали футболистите, но не спести критики към реферите.

Ето какво пишат от Левски, без редакторска намеса от Novsport.com:

„На вниманието на съдийската комисия и футболната общественост!

ПФК „Левски“ иска за пореден път да изкаже възмущението си от един неприятен факт – страхът да се дават адекватни продължения на мачовете у нас. От видеото, което сме предоставили на вашето внимание се вижда, че времето, в което играта е прекъсната през второто полувреме на двубоя с „Хебър“, е цели 11 минути. На фона на това главният рефер Васимир Ел Хатиб даде едва 4 минути. Подобно видео показахме и с „изявите“ на Волен Чинков на мача с „Локомотив“ (Пловдив). Тогава „Левски“ загуби, сега е от страната на победителите в мача с „Хебър“. Крайният резултат обаче няма никакво значение за нашата позиция, нито искаме да се оправдаем за нещо с нея, но е крайно време мачовете у нас да се свирят без страх и да се дават адекватни на игровото време продължения. Минали са едва 8 кръга, а вече трябва за втори път да обръщаме внимание на една и съща досадна грешка на съдиите, която се получава в почти всеки двубой. А знаем, че умният човек се поучава от грешките си от първия път.“