РАЗКРИТИЕ: Левски ще търси и нов вратар

Сините вече работят по лятната селекция

Левски вече работи по лятната селекция и наред с набелязаните полеви играчи, търси такива и под рамката. От „Герена“ не са недоволни от представянето на Пламен Андреев, а искат да засилят конкуренцията на неговия пост, пише "Тема спорт".

В момента треньорът на вратарите подготвя, освен младежкия национал, още Иван Андонов и Николай Михайлов, а често с първия тим занимания водят и някои от талантите в школата. Най-опитният от изброените е по-близо до окачване на ръкавиците, отколкото с продължаване да застава под рамката, което кара сините да се насочат към привличането на нов страж. Наред с това 20-годишният Андонов не успява да спечели доверието на треньорския щаб и още чака официален дебют.

Пламен Андреев се намира в серия от 434 минути без допуснат гол. Той за последно инкасира попадение в 16-ата минута при гостуването на Пирин Благоевград, спечелено с 2:1, а след него нареди четири мача със суха мрежа. През първия полусезон вратарят и защитата пред него често се пропукваха и това доведе до попадения, които костваха точки и отдалечаване от първите места в класирането. Сега се наблюдава голяма промяна в стража и той се отличи с добри спасявания – две, от които решаващи при успеха с 4:0 над Арда на „Герена“.

През зимата за Левски бяха свързвани вратарите на Пирин и Хебър – Максим Ковальов и Матвей Игонен, но нито един от двамата не пристигна в столицата. Не е изключено сините да се насочат към взимането именно на чужденец, приключвайки традицията от последните години под рамката да е юноша на Левски.

На стадион „Георги Аспарухов“ по всяка вероятност ще бъде привлечен някой от набелязаните през зимата Алекс Колев или Ангел Бастунов. В момента имена за селекцията предлага и мениджъра Джери Перейра, който наскоро бе в България и изгледа равенството с Крумовград на „Герена“.