Левски връща Уелтън на "Герена"

Левски връща Уелтън на "Герена"

Бразилецът е собственост на Гамба

Левски прави опит да си върне бразилския флангови нападател Уелтън, който в момента е част от японския Гамба Осака, разбра „Тема Спорт“. Ръководството на сините вече е опипало сериозно почвата за евентуален трансфер.

 Крилото бе продадено на азиатците в началото на 2024 година за над 2 милиона евро. През миналия сезон бразилецът бе основен футболист и играеше редовно. През този обаче няма нито един официален шампионатен мач. Причината е, че Велтон е контузен. Наред с това обаче той не се чувства толкова добре в отбора, колкото в Левски. И затова е склонен да се завърне на „Георги Аспарухов“.

За да се стигне до трансфер обаче, сините ще трябва да извадят и пари. Или пък Велтон да направи така, че да съумее да разтрогне контракта си, който изтича в края на годината. Сериозните разговори между двата клуба и играча предстоят.

Ако Левски успее да си върне Уестън, това със сигурност ще бъде сериозен удар за ръководството. Защото бразилецът е любимец на феновете. 27-годишният футболист бе привлечен на „Георги Аспарухов“ от Станимир Стоилов в началото на 2022-ра. За Левски във всички турнири изигра 19 срещи, в които вкара 17 гола. Той помогна и за спечелената купа през сезон 2021/22.

На „Герена“ работят усилено по лятната селекция, защото отборът се нуждае от сериозно подсилване за евентуално участие в евротурнирите. Сред набелязаните за трансфер има и играчи от родното първенство. Такива са бившият младежки национал Емил Ценов от ЦСКА 1948, който може да играе като защитник и опорен халф, атакуващият играч на Спартак Варна Бернардо Коуто, както и нападателят на Локо Пловдив Хуан Переа. Сините обаче предпочитат за тях да не вадят пари, а ако могат, да ги вземат като свободни агенти.

„Тема Спорт“ вече съобщи, че Левски е спазарил бразилски плеймейкър. И се очаква неговият трансфер да бъде обявен още преди края на този сезон.

Валентин Илиев: Рамзан Кадиров разби вратата на съблекалнята в Грозни (ВИДЕО)

Бившият капитан на ЦСКА разкри за трудностите в кариерата

НА ЖИВО: Септември - Берое (СЪСТАВИ)

Домакините в преследване на първи успех

Защитник дойде, контузи се и си тръгна от Славия

Атумани вече не е част от "белите"

Левски плаща близо 1.5 млн. за халф

"Сините" задействат откупната клауза на Акрам Бурас

Българският спортен тотализатор става генерален спонсор на “Заедно за децата”

Благотворителното събитие е в началото на септември

Официално! ЦСКА обяви Бойко Величков

"Армейците" му пожелаха много трофеи

Петричев: Пределно сме мобилизирани да отстраним Ференцварош

На този етап всяка грешка се наказва, каза изпълнителният директор на Лудгорец

Почивка за футболистите на ЦСКА преди гостуването на Арда

Представителният тим на ЦСКА ще започне подготовка за предстоящото гостуване на Арда от 5-ия кръг на Първа лига едва в сряда (13 август), обявиха от клуба.

Тунчев: Опитахме да отложим мача с Локо Пд

Ръководството на Арда е поискало мачът с Локомотив Пловдив да бъде отложен заради двубоя на кърджалийци с Кауно Жалгирис от Лигата на конференциите.