Локо Пд и Арда откриха плейофите с боево реми

Системата VAR с 2 ключови намеси на „Лаута“ в дебюта на Томаш

Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) не си вкараха гол в четвърти поред шампионатен сблъсък помежду си, който бе дебют за новия наставник на домакините Александър Томаш.

Двата отбора фиксираха 0:0 в първия мач от плейофите на efbet Лига, след като преди почивката системата VAR трябваше на 2 пъти да се намесва решително.

В първия случай бе отменен гол на „сините“ заради засада, а във втория – червен картон на вратаря Илко Пиргов.

Гостите започнаха по-добре и първи стигнаха до добра възможност в срещата. Още във втората минута те си спечелиха корнер, но защитата на Локо Пд се справи.

В 5-ата пък Тонислав Йорданов я преодоля и реализира попадение, което обаче бе отменено заради засада след намеса на системата VAR.

След силните начални минути на гостите дойдоха такива и за „смърфовете“, които пропуснаха да завършат подобаващо една добра атака в 14-ата, а в 25-ата вратарят им Илко Пиргов бе изгонен.

Стражът получи директен червен картон, след като спря зимното попълнение на кърджалийци Ел Мами Тетах, но системата VAR се намеси за втори път и решението на главния съдия бе променено, тъй като се видя, че вратарят играе с топката.

В 30-ата минута пък Светослав Ковачев от Арда бе изведен сам срещу Пиргов, но направи фрапантен пропуск, пращайки топката покрай страничната греда.

Така почивката дойде при нулево реми.

Втората част започна с шанс за Локомотив (Пловдив). Преслав Боруков се озова сам срещу вратаря на Арда, но от малък ъгъл стреля високо над вратата.

В 55-ата минута домакините отново бяха близо до откриване на резултата, но не се възползваха от сериозно разбъркване в наказателното поле на Арда.

В 60-ата пък Гомис спря със страхотен шпагат Тонислав Йорданов в пеналта, а междувременно бяха извършени смени и в двата състава.

Не след дълго „черно-белите“ удариха греда, но бе вдигнат флага за засада. В 75-ата минута те пропуснаха още веднъж, след което двата отбора заиграха по-предпазливо.

Това доведе до няколко нарушения и жълти картони, но не и до чисти голови положения до последния съдийски сигнал, който фиксира нулевото равенство в Пловдив.

След него Локомотив вече има 35 точки, с 5 повече от Арда и ЦСКА 1948, но „червените“ са с мач по-малко.

В 20:00 часа те гостуват на отбора на Берое, който има 32 в своя актив, във втория мач от плейофите на efbet Лига.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 10. Венсан Марсел, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев (к), 99. Преслав Боруков;

Треньор: Александър Томаш;

АРДА (КЪРДЖАЛИ): 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (к), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 22. Ел Мами Тетах, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Треньор: Стамен Белчев.