Локо (Пд) и Ботев (Пд) в битка за белгиец от Етър

Локо (Пд) и Ботев (Пд) в битка за белгиец от Етър

Карсела следен и от клубове от Унгария и Словакия

Йоаким Карсела, офанзивният футболист на „Етър“, може да се задържи в родния елит и след изпадането на „болярите“. Белгиецът хвана окото на носителя на Купата на България „Ботев“ (Пд), но градският съперник „Локомотив“ също следи изявите на 24-годишния играч. Конкуренцията правят и отбори от чужбина, сред които такива от Словакия и Унгария. Бъдещето му ще се решава през лятото, когато Карсела става свободен агент, след като „виолетовите“ вече и математически нямат шанс да се спасят.

Белгиецът акостира на „Ивайло“ през зимата с впечатляваща визитка. Юноша е на „Стандарт“ (Лиеж), но през 2016 г. е привлечен в „Андерлехт“, където играе за U17 и U19. После е част от юношите на „Брюж“ U19 преди да се завърне в първия отбор на „Стандарт“ през 2020-2021 г. Има три мача в групите на Лига Европа с белгийците.

В родния футбол той вече заби 3 попадения, последното от които срещу „Пирин“ в петък. Дни по-рано той вкара и на „Локомотив“ (София), а през пролетта още веднъж бе точен в Благоевград. Карсела може да бъде използван на няколко позиции – вътрешен халф, зад нападателя и на върха на атаката.

Спартак Вн започна подготовка, бъдещето на Киров ясно до сряда

Четирима чужденци пристигат по-късно

Божидар Краев: Искам да се върна в Левски и да стана шампион (ВИДЕО)

Защо е наричан Чичарито от Христо Стоичков?

Арда почна с 20 футболисти, чака трима от чужденците

Кърджалийци с първо лятно занимание

Арда чака португалец, продава двама титуляри

Това разкри Ивайло Петков

Юношите на Лудогорец с бронз на престижен международен турнир

Юношите на Лудогорец до 14 години завършиха участието си в Международния младежки футболен турнир "VIVACOM CUP" на трето място

Ботев Пд започна подготовка с 19 футболисти и много проблеми

Заниманието беше водено от Лъчезар Балтанов

Официално: Арда привлече Георги Николов

Нападателят подписа за три години

Загорчич: От ЦСКА не са ме търсили

"Ще развиваме нашите деца", каза треньорът на Славия

Ботев (Враца) представи Божидар Пенчев

23-годишният полузащитник подписа за 2 сезона