Локо (Пд) падна от сърби в контрола

Младост (Лучани) прекъсна серията на "черно-белите" от пет поредни успеха

Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от Младост (Лучани) в контрола, играна в Анталия. Това беше първата загуба за тима на треньора Бруно Акрапович по време на подготвката. Преди това "черно-белите" записаха пет поредни победи.

В 9-ата минута Пeрвиз Умарбаев стреля с глава, но вратарят на сърбите изби топката. Десет минути по-късно след разбъркване пред вратата на "черно-белите" футболист на Младост откри резултата.

През второто полувреме "смърфовете" владееха инициативата, но не успяха да стигнат до гол. В 55-ата минута Симеон Райков стреля, стражът на сърбите изби. Младост стигна до втори гол в 80-ата минута.

Следващата контрола на "смърфовете" в Турция е на 9 февруари срещу Судува (Литва).

Състав на Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Муса Мохамед, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Асен Георгиев, Димитър Велковски, Игор Банович, Первизджон Умарбаев, Димо Бакалов, Абдулхаким Буна, Веселин Марчев, Анте Аралица (Симеон Райков, Филип Михалевич, Елинтон Торета, Ванчо Траянов, Димитър Законов).