Локо Пд завърши годината с класика над Пирин (ВИДЕО)

„Смърфовете“ ще зимуват пред Левски след шедьовър и спасена дузпа на „Лаута“

Локомотив (Пловдив) завърши с победа футболната 2023 година, след като спечели с класическото 3:0 домакинството си на Пирин (Благоевград) от XX кръг ма efbet Лига.

„Смърфовете“ спряха серията си от 3 загуби с попадения след почивката на Алфа Конте (51), Бабакар Дион (54) и Георги Минчев (64) от дузпа, а вратарят им Динко Хоркаш спаси такава, за да запази мрежата си суха на „Лаута“.

Благодарение на успеха си момчетата на Александър Томаш, които стартираха изключително силно полусезона и дълго време бяха на върха, ще зимуват на 4-о място в класирането с 38 точки, докато Пирин остана с 16 в своя актив.

Домакините стартираха по-активно срещата и в 6-ата минута Георги Минчев отправи опасен удар от дъгата на наказателното поле, преминал над напречната греда. Малко след това и изстрел на Джовани от около 12-13 метра не намери целта.

Пирин обаче отговори в 14-ата минута, когато получи отлична възможност да открие резултата. Юго Комано бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, но хърватският страж спаси удара на нападателя на „орлетата“.

В 23-ата минута Джовани намери Бабакар Дион в наказателното поле на гостите и белгиецът шутира коварно с левия крак. Максим Ковальов обаче внимаваше и отрази.

В 39-ата минута стражът на гостите от Благоевград реагира подобаващо и при точен удар на Алфа Конте, а в следващата си атака „черно-белите“ отново застрашиха вратата на „орлетата“, но Георги Минчев стреля в аут, засичайки с глава центриране от десния фланг.

В последната минута от редовното време на първата част Юго Комано и Аймен Суда се откъснаха зад защитата на Локомотив и Комано пробва успореден на голлинията пас към своя съотборник. Мартин Паскалев обаче успя да се върне навреме, за да пресече подаването и така почивката дойде при нулево равенство.

Втората част започна с опасен изстрел на Джовани в 47-ата минута, преминал на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Пирин. В ответната атака пък Иван Тасев не намери целта с удар от около 15 метра.

В 51-ата минута играчите на Александър Томаш излязоха напред в резултата. Защитата на гостите не се справи при подаване от пряк свободен удар, Ефе Али се озова отдясно в наказателното поле на „орлетата“ и центрира към Алфа Конте, който засече от въздуха с красиво акробатично изпълнение в долния ляв ъгъл на Ковальов за 1:0.

Само 3 минути след това „черно-белите“ удвоиха аванса си. Бабакар Дион бе точен за „смърфовете“, след като получи на десния фланг, напредна към наказателното поле и стреля неспасяемо по диагонала за 2:0.

Натискът на Локомотив продължи и две минути след второто попадение за домакините Димитър Илиев шутира от около 12-13 метра, но топката се отби в напречната греда.

В 63-ата минута играчите на Александър Томаш получиха право да изпълнят дузпа. Мартин Бачев фаулира Георги Минчев в наказателното и главният съдия Иво Андреев отсъди наказателен удар. Потърпевшият централен нападател на „черно-белите“ застана зад топката и не сбърка, за да направи резултата класически.

Пет минути по-късно Пирин можеше да намали пасива си, но Динко Хоркаш парира техничен изстрел на Аймен Суда, останал очи в очи със стража на домакините.

В 73-ата минута офанзивният футболист на „орлетата“ отново не успя да преодолее хърватския страж на Локомотив. Хоркаш спаси удара на Суда от дузпа, отсъдена за грубо влизане на Ефе Али в краката на откъсващия се Иван Тасев. Така резултатът остана 3:0 в полза на "черно-белите".

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 3:0
1:0 Алфа Конте (51)
2:0 Бабакар Дион (54)
3:0 Георги Минчев (64, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 12. Ефе Али, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро , 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (к), 9. Георги Минчев;

Треньор: Александър Томаш;

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 12. Максим Ковальов, 83. Христо Попадийн, 38. Александър Дюлгеров (к), 29. Мартин Бачев, 27. Георги Върбанов, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев, 17. Борис Тютюков, 19. Юго Комано;

Треньор: Иво Тренчев;