Локо Пловдив победи ЦСКА 1948 върху снега (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха конрола върху заледения терен на "Лаута"

Локомотив Пловдив победи ЦСКА 1948 с 2:1 на стадиона в парк „Лаута“ в приятелски мач, който бе помрачен от контузията на младия защитник на „червените“ Михаил Цонев.

Второто полувреме се игра при изключително лоши метеорологични условия, като на терена натрупа сняг, от който дори не се виждаха очертанията.

В 11-ата минута се стигна до първото интересно положение в срещата. Бабакар Дион получи дълго подаване и опита успореден пас към свой съотборник, но Райън Бидунга изчисти малко пред голлинията в корнер.

От последвалия ъглов удар Локомотив Пловдив излезе напред в резултата. В 12-ата минута Мартин Паскалев бе забравен от защитата на ЦСКА 1948 и с глава прониза Генадий Ганев за 1:0.В 23-ата минута Локомотив Пловдив изнесе топката през центъра, Димитър Илиев намери Евандро на границата на наказателното поле, той стреля технично към долния десен ъгъл и не остави шансове на Ганев, покачвайки на 2:0.

В 65-ата минута Ефе Али влезе брутално в краката на Михаил Цонев и абсолютно закономерно получи директен червен картон. Това доведе до сериозна контузия и младият защитник бе сменен принудително.

В 82-рата минута ЦСКА 1948 върна едно попадение. Никола Илиев получи топката в наказателното поле и стреля силно в близкия ляв ъгъл, като не остави шансове на Динко Хоркаш.