Локомотив Пловдив победи трудно с 2:1 Септември София в откриващия мач на 25-ия кръг в efbet Лига. Столичани внесоха напрежение в края на срещата, когато върнаха едно попадение, а малко преди това друг техен гол беше отменен.

Още в 3-ата минута Локомотив Пловдив можеше да поведе в резултата, но Бабакар Дион не успя да преодолее Димитър Шейтанов от близка дистанция. Десет минути след това Джовани опита да изненада Шейтанов от малък ъгъл, но вратарят се справи.

В 20-ата минута Димитър Илиев бе забравен на фланга и центрира в наказателното поле, където Ерик Сорга остави топката за Дион, а той подаде на Петър Витанов, но неговият изстрел бе отразен от Шейтанов.

В 42-ата минута натискът на Локо даде резултат. Матеус Да Силва надбяга Мартин Ачков, след като получи пас от Джовани и прати топката във вратата на Шейтанов.

В 58-ата минута Локомотив удвои аванса си. Динко Хоркаш пусна към Джовани който напредна с топка в крака, а след това подаде на Димитър Илиев, който му върна топката и бразилецът я прати във вратата на Септември.

В 64-ата минута Септември можеше да върне един гол след грешка на Динко Хоркаш, но Константин Чешмеджиев не уцели празната врата отблизо.

В 77-ата минута Атанас Кабов прати топката във вратата на Хоркаш, но страничният съдия вече бе вдигнал флага за засадата.

В 81-ата минута Септември намали изоставането си, след като Хоркаш не се разбра с Тодор Павлов и влезлият като резерва Валентин Йосков вкара вратата в опразнената врата.

В 88-ата минута Хоркаш отново сбърка, изпускайки хваната топка, но за негово щастие този път до гол не се стигна.