Локо (Сф) най-после успя да победи Етър (ВИДЕО)

Резерва вкара в края за 2:1

Локомотив (София) постигна първата си победа над Етър през новия век и взе реванш за загубата си през есента в "Надежда".

Столичните „железничари“ спечелиха драматично с 2:1 срещата от XXIII кръг на футболната ни efbet Лига.

Двата отбора удариха по 2 греди на стадион „Ивайло“, като домакините си вкараха автогол малко след почивката, което в крайна сметка се оказа решаващо.

След попадението на Горка Ларучея в 53-ата минута, нападателят на „болярите“ Иван Василев изравни в 81-ата, но 8 по-късно резервата Ивайло Найденов донесе успеха на Локомотив.

След него тимът събра 25 точки и временно зае 10-о място в класирането, докато Етър остава здраво закотвен на дъното с едва 10 пункта в актива си и само 2 победи през сезона.

Още във втората минута гостите застрашиха вратата на Етър след удар на Димитър Митков от границата на наказателното поле, но стражът на домакините Мартин Величков се справи.

Три минути по-късно Георги Ангелов отправи силен изстрел от дистанция в атака за Етър, а Александър Любенов се намеси навреме и изби в ъглов удар.

Недоразумение в защита за домакините им създаде главоболия в 14-ата минута след грешка на вратаря Величков, но до попадение не се стигна.

Футболистите на Етър бяха близо до попадение в 29-ата минута след като Мартин Моран засече центриране на Тибуе, но удари греда, а впоследствие след удар на Ловре Кнежевич бранител на гостите изчисти топката пред голлинията.

Великотърновци пропиляха още една изгодна възможност в 37-ата минута, когато отново гредата помогна на Локомотив София, а Иван Василев не успя да се разпише.

На фона на пропуските на Етър гостите поведоха с 1:0 в 53-ата минута, когато след центриране на Красимир Милошев, Горка Ларучеа прати топката във вратата на своя тим, отбелязвайки си автогол.

В 64-ата минута Красимир Станоев прехвърли стража на домакините Мартин Величков, който все пак успя с ръка да отклони леко топката, която се отби в гредата и не влезе във вратата му. Йоахим Карсела стреля към вратата на Локомотив в 71-ата минута, но бе неточен.

Етър стигна до изравнително попадение в 81-ата минута. Иван Василев получи пас от Николай Янков, отправи удар, топката се отклони от Кардосо и влезе във вратата на софийския тим за 1:1.

Локомотив София стигна до победата в 89-ата минута, когато влезлият като резерва Ивайло Найденов се възползва от подаване на Стив Траоре и реализира за крайното 2:1.

В следващия кръг Етър ще гостува на Локомотив Пловдив на 8 март, а Локомотив София приема Славия на 9 март.

Етър - Локомотив София 1:2
0:1 Горка Ларучея (53, автогол)
1:1 Иван Василев (81)
1:2 Ивайло Найденов (89)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър: 22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов /к/, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 9. Иван Василев, 10. Ловре Кнежевич, 18. Йоахим Карсела, 8. Мартин Моран, 2. Хосекарлос ван Ранкин, 94. Жан-Марк Тибуе, 13. Дидис Лутумба;

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 5. Килиан Госъм, 33. Луис Кордова, 77. Мартин Николов, 14. Ивайло Димитров, 28. Николай Янков, 23. Моузес Кандидус, 17. Атанас Атанасов, 20. Радослав Найденов;

Треньор: Светослав Петров;

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 2. Гонсало Кардосо, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 13. Селсо Рапосо, 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков;

Резерви: 88. Жарко Истатков, 9. Калоян Кръстев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре, 93. Стефан Ламбезе, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков;