Локо (София) с кардинални мерки срещу свой вратар

Локо (София) с кардинални мерки срещу свой вратар

Мартин Величков "замразен" заради нов договор

Ръководството на Локомотив София "замрази" вратаря Мартин Величков. В момента 26-годишният играч е със статут на резерва, а причината е, че не желае да подпише нов договор с клуба, съобщи "Тема Спорт". Контрактът му изтича през лятото и след Нова година той ще може свободно да преговаря с друг отбор. Отказът на Величков да сложи подписа си под ново споразумение със "червено-черните" е неосъществен трансфер. През септември в "Надежда" е пристигнала оферта от клуб от чужбина, но шефовете не са пожелали да продадат вратаря, тъй като Станислав Генчев е щял да остане само с един играч под рамката - Александър Любенов. Стражът е останал разочарован от това решение и това е породило отказа му да подпише нов договор с клуба.

Величков за последно пази на 28 октомври в 1/16-финала за Купата на България срещу третодивизионния Рилски спортист (3:2). В Първа лига обаче не е заставал под рамката от началото на миналия месец. Тогава 26-годишният вратар пази при загубата с 0:2 от Славия на "Овча купел". Статистиката му от началото на сезона е - 10 мача и 4 сухи мрежи. След това Мартин бе пратен на пейката за сметка на Александър Любенов и в четири поредни двубоя юношата на Левски брани железничарската врата. 30-годишният страж ще изведе тима с капитанската лента и срещу Черно море на "Тича" в неделя.

Вратарят пристигна в "Надежда" през лятото като свободен агент. През миналия сезон той бе част от Спартак Варна, като с изявите си хвана окото на редица клубове от елита. В крайна сметка стражът избра Локомотив София и започна силно кампанията, но неосъщественият трансфер в чужбина и нежеланието да подпише нов договор за момента го оставят извън игра. Не е изключено "червено-черните" да се опитат да го продадат през зимата, макар и за по-скромна сума. В клуба все пак се надяват, че вратарят ще промени решението си и ще сложи подписа си под нов контракт.