Пловдивският клуб е заплатил трансферна сума за правата на централния бранител, а досегашният му отбор ще получи и 15% от стойността на евентуална бъдеща сделка.
Матеус Брито е роден на 4 февруари 2001 година в Сао Пауло. Високият 186 сантиметра футболист действа в центъра на отбраната и играе предимно с десния крак. До момента той защитаваше цветовете на Паредес, който се състезава в третото ниво на португалския футбол.
От бившия му клуб потвърдиха постигнатото споразумение с Локомотив Пловдив.
„Паредес и българският елитен клуб Локомотив Пловдив постигнаха споразумение за окончателен трансфер на играча Матеуш Брито. Като част от тази сделка Паредес запазва 15% от икономическите права на играча при бъдещ трансфер. Благодарим на Матеуш Брито за професионализма, всеотдайността и ангажираността, показани в служба на нашия клуб“, заявиха от португалския тим.
Бразилецът имаше основна роля за промоцията на Паредес в Лига 3, а от клуба подчертаха приноса му за успеха.
„Ключов играч в сезона, който завърши с промоцията в Лига 3, Матеус Брито допринесе решително за един от най-забележителните моменти в новата история на УСК Паредес. Пожелаваме ти най-големи лични и професионални успехи в този нов етап от кариерата ти. Веднъж „юнионист“, винаги „юнионист“. Благодарим ти, Матеуш Брито“, написаха още от Паредес.





















