ЛОШО! Малмьо надви Лудогорец с 2:0, Шампионската лига се отдалечава (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЛОШО! Малмьо надви Лудогорец с 2:0, Шампионската лига се отдалечава (СНИМКИ+ВИДЕО)

Шведите изпуснаха разгром, българският тим неузнаваем

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на Малмьо в мача от плейофите за влизане в Шампионската лига. 

Разградчани не успяха да покажат достатъчно добра игра срещу шведите, които изиграха много силна среща и освен двата си гола, нацелиха и гредата в началото на мача.

И двата тима започнаха много активно срещата. В шестата минута Клод Гонсалвеш комбинира вляво с Бърнард Текпетей, който напредна с топката, но Бруршон го спря.

В 16-та минута Критиенсен беше на косъм да открие за домакините, но оставен с много пространство в наказателното поле на Лудогорец, среля, но топката се отби в страничния стълб. Само две минути след това шведите имаха нова страхотна възможност, но Сьорен Рикс реши да подава вместо да стреля, което позволи на Кахлина да улови топката. 

В 25-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар Малмьо поведе в резултата. Топката беше разиграна между трима футболисти, а Бирманчевич излезе от наказателното поле, пое топката и стреля през куп хора, което затрудни Кахлина и топката влезе в мрежата. В 30-ата минута Малмьо тръгна на контраатака, но Оливие Вердон блокира удара на Рикс. Секунди след това Бирманчевич подаде на Бергет, който стреля покрай вратата на Кахлина. В 33-ата минута на Йон Дал Томасон му се наложи да прави принудителна смяна, след като Никлас Мойсандер се контузи и на негово място в игра се появи Ерик Ларсон. 

Атаките на шведския шампион следваха една след друга. В 34-ата минута Баджи сбърка пред наказателното поле, но за негово щастие Пластун блокира удара на Ракип. В 40-ата минута дойде поредната грешка в защитата на българския шампион. Оливие Вердон подари топката на шведите, но Сьорен Рикс прати топката на сантиметри покрай вратата на Лудогорец. При ответната атака Сотириу падна в наказателното поле с претенции за дузпа, които Антонио Матеу Лаос с лека ръка подмина. 

След това Лудогорец се опита да натисне съперника си. В 44-ата минута Бърнард Текпетей отправи хубав диагонален удар, но Йохан Далин показа класа и изби в корнер. 
 

Малмьо започна по-агресивно и второто полувреме. В 48-ата минута Кристиянсен стреля от малък ъгъл, но Кахлина бе заел добра позиция, а при добавката Ракип прати топката над вратата. В 50-ата минута Каули изпълни пряк свободен удар на 25 метра от вратата, но Далин успя да избие удара му.

Натискът на Малмьо даде резултат в 61-ата минута, като второто попадение на шведите отново дойде след ъглов удар. Велко Бирманчевич стреля от въздуха, Кахлина спаси, но при добавката Бергет отблизо прати топката във вратата на българския шампион. Секунди по-късно Кристиянсен овладя между Вердон и Недялков и шутира без забавяне, а Кахлина изби. В 68-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар се получи разбъркване в наказателното поле, но Кахлина все пак успя да улови топката, след като тя се удари в Антон Недялков.

Шведският шампион продължи с по-агресивната си игра, търсейки трето попадение, с което още повече да си улесни реванша в Разград. В 78-ата минута Далин с една ръка успя да избие удар на Пиерос Сотириу. 

Малмьо - Лудогорец 2:0
1:0 Бирманчевич 25
2:0 Бергет 61

Стартови състави:


Малмьо: Далин, Мойсандер, Риекс, Левички, Ракип, Чолак, Кристиансен, Велико, Нийлсен, Брорсон, Бергет

Лудогорец: Кахлина, Недялков, Сотириу, Гонсалвеш, Икоко, Вердон, Баджи, Пластун, Сантана, Каули, Текпетей
Черно море пусна билетите за Добруджа

„Моряците“ приемат новака в понеделник

Босът на Локо София: Все още не сме говорили с Ивелин Попов

Собственикът на Локомотив София - Веселин Стоянов заяви, че Ивелин Попов на този етап е далеч от клуба.

Национал на България: Срещу Ямал се чувствах сякаш не съм играл футбол преди

Защитникът на България и германския Дармщат Фабиан Нюрнбергер разказа какво е да се изправиш срещу един от най-добрите футболисти в света Ламин Ямал.

Илиан Илиев: Не съм подавал оставка, а казах, че си тръгвам

Не искам да тръгвам в тази посока кой е виновен и кой не, каза наставникът

ЦСКА тайно назначи Пламен Гетов

Той ще бъде скаут, като влиза в екипа на Методи Томанов.

Левски гони трима

"Сините" мислят за нов договор на Цунами

Лудогорец върна Андерсон в строя преди гостуването на Лаута

Лудогорец получи сериозен бонус преди неделното дерби с Локомотив Пловдив.

Александър Димитров: Фокусът ми е върху младежите, а не върху мъжкия тим

Александър Димитров коментира слуховете, че може да наследи Илиан Илиев като селекционер на мъжкия национален отбор.

Левски влиза в преговори с национал

Ръководството на Левски ще седне на масата за преговори с централния защитник Кристиан Димитров.