През годините хегемонът рядко имаше проблем срещу „червените“ и натрупа 7 победи, 3 ремита и 2 загуби в общо 12 шампионатни срещи.
Впечатление обаче прави, че въпросните поражения за шампиона винаги са били при гостувания. В четвъртък „орлите“ загубиха от Йънг Бойс с 2:3 в Лига Европа, а преди това стигна само до 1:1 у дома срещу Спартак Варна. Така възпитаниците на Руи Мота натрупаха четири поредни срещи без победа във всички турнири.
В същото време ЦСКА 1948 няма загуба от август, когато отстъпи при визита на Левски с 1:2. След това нареди четири победи и реми в Първа лига и е втори във временното класиране с три точки повече от Лудогорец, при изигран мач повече.
ЦСКА 1948 е вторият най-добър домакин от началото на сезона в Първа лига, а Лудогорец е четвъртият най-добър гост. Най-голямата победа в съперничеството е 4:0 в полза на „орлите“. Успехите на бистричани са с по 3:1 и 2:0.
Три дни след битката в понеделник от 17:30 часа ЦСКА 1948 ще гостува на Янтра Габрово за Купата, а Лудогорец – на Черноморец Бургас
Според букмейкъра efbet гостите са фаворити в двубоя. Вероятността за победа на Лудогорец е 46,9 процента. Шансовете за равенство са 32,3%, а за успех на ЦСКА 1948 28,9%.




















