Лудогорец изхвърли Литекс за купата в дебюта на Йешич (ВИДЕО)

Наивни грешки в защитата на ловчанлии доведоха до повторение на резултата от първия мач - 2:1 за "орлите"

Лудогорец победи Литекс с 2:1 и на реванша в четвъртфиналите за Купата на България и стана последният полуфиналист в турнира. „Орлите” изхвърлиха ловчанлии от турнира с общ резултат 4:2 при дебюта на Миодраг Йешич начело на ловчанлии след уволнението на Златомир Загорчич.

Момчил Цветанов даде надежда на Литекс, че може да преодолее изоставането от 1:2 в Ловеч и изведе „оранжевите” напред в 34-ата минута, но Моци изравни в добавеното време на първата част, а Пламен Николов си вкара автогол в средата на второто полувреме и всичко свърши за гостите на „Лудогорец Арена”.

Така Лудогорец ще участва на жребия за полуфиналите в четвъртък /3 април/ от 12:00 часа, където вече очакват Ботев (Пд), Локомотив (Пд) и Локомотив (Сф).

В Разград Йешич направи доста промени в своя състав и заложи на три типични крила – Том, Цветанов и Асприля зад изнесения напред Миро Манолов. Илко Пиргов пазеше вратата на Литекс за първи път от август миналата година, когато получи тежка травма в двубой срещу Левски.

Ловчанлии имаха нужда от малко време да свикнат с рокадите и Лудогорец използва това, за да натисне в началото. До 10-ата минута Илко Пиргов направи две чудесни спасявания като първо изби удар на Марселиньо, който беше изведен сам срещу него от Кайсара, а после плонжира и отрази шут по земя на Мисиджан към долния десен ъгъл.

Първата опасна атака на Литекс доведе до спорна ситуация. Манолов получи в коридор от Цветанов и центрира полувисоко от аутлинията, а Йордан Минев изби топката в корнер, но останаха съмнения дали го направи с ръка или рамо. Данило Асприля искаше дузпа, но реферът Станислав Тодоров не отсъди такава.

Литекс оцеля като по чудо в 24-ата минута. Необмислено връщане към вратаря на Александър Цветков позволи на Безяк да пресече и да заобиколи Пиргов, но от малък удар намери близката греда, топката се върна у Мисиджан, който би към празната врата, но Иван Горанов изби с тялото си, а Мишо Александров също не успя от трети опит да порази целта.

След половин час игра и Литекс записа греда на сметката си. Момчил Цветанов центрира високо и фалцово от пряк свободен удар почти до ъгловото флагче, но след парабола кълото кацна върху напречната греда и излезе в аут.

Капитанът на Лудогорец Христо Златински изпита болка в областта на кръста и не можа да продължи, което доведе до принудителната му смяна със Себастиан Ернандес.

Броени секунди след смяната Литекс поведе със страхотна контра. Асприля „взе” със себе си няколко защитници и пусна по земя към свободната зона вдясно, Руменов продължи още по-надясно за спринтиращия Момчил Цветанов, който с уверен изстрел в обратния ъгъл даде аванс на Литекс. Обшият резултат стана 2:2, но Лудогорец имаше предимство заради повечето голове на чужд терен.

Голът още повече динамизира действията на терена и Пламен Николов застана с тяло на пътя на топката при удар от 10-ина метра на Ернандес след хубаво изваждане на Марселиньо от десния фланг.

Литекс сбърка фатално при статично положение в добавеното време на първата част. Ешпиньо центрира от корнер, топката тупна коварно и Николов не успя да изчисти, а вместо това Моци на втора греда не беше пазен от никого и с крак прати в близкия десен ъгъл за 1:1.

Ешпиньо от пряк свободен удар и Цветанов от воле стреляха в аут пред двете врати в началото на второто полувреме.

Илко Пиргов беше на косъм да развали всичко хубаво, което направи през първата част с фрапанта грешка, когато изпусна центриране на Марселиньо, но Страхил Попов изчисти пред голлинията неубедителния удар на Ернандес към опразнената врата.

Литекс не играеше лошо, но както и при първия гол, сам вкара вълка в кошарата. В 68-ата минута Михаил Александров получи отляво и центрира, Ернандес се размина с топката, но при опита си да изчисти Пламен Николов засече с левия крак в собствената врата и с нелеп автогол даде аванс на разградчани – 2:1.

9 минути преди края Литекс имаше още веднъж претенции за дузпа, които не бяха уважени. Джазула центрира от пряк свободен удар, кълбото тупна и Мисиджан изби отново с рамо или ръка, но шуменецът Станислав Тодоров показа с жест, че всичко е наред.

Илко Пиргов имаше проблеми с удар на Кишада, който коварно отскочи от тревата точно пред него, но от втори опит лови. В края резервата Кирил Депсодов добре надбяга Кайсара и прати успоредно на голлинията, но Иван Чворович и Моци с общи услилия попречиха на Миро Манолов да засече.
НА ЖИВО: Етър - Ботев Вр (СЪСТАВИ)