Лудогорец извози столичния Локомотив и му набута 4 гола (видео)

Лудогорец извози столичния Локомотив и му набута 4 гола (видео)

"Орлите" на Ивайло Петев взеха нова победа в А група, Марселиньо и Генчев вкараха по два гола

Лудогорец постигна втора поредна победа в А група и показа, че не прощава на никого този сезон. „Орлите” на Ивайло Петев подкараха Локомотива-а от София и му вкараха цели 4 гола в Разград.


Един от най-добрите играчи в А група - Марселиньо и опитният Станислав Генчев забиха по две попаденият за домакините. „Зелените” показаха, че новият „Лудогорец Арена” е истинска крепост, като на новия стадион имат вече 13 отбелязани гола и едва два допуснати за 4 мача.

Антон Велков не можеше да разчита на контузените си нападатели Преслав Йорданов и Мирза Мешич, което наложи опитният Марчо Дафчев. Началото бе за Лудогорец, който опитваше с многоходови комбинации да разбие отбраната на съперника. Локомотив поизравни играта в средата на полувремето и започна по-често да поглежда към вратата на Урош Голубович. Точно тогава обаче домакините успяха да поведат.

Серия от пасове в халфовата линия остави Шоко сам отдясно, той центрира остро и Марселиньо връхлетя на скорост, засичайки перфектно с глава в долния ляв ъгъл на безпомощния Валентин Галев.

Първото полувреме показа надмощието на домакините, но най-лошото за столичните „железничари” тепърва предстоеше.

Две минути след началото на втората част дойде и най-спорният момент в мача. Резервата Искрен Писаров стреля от воле към вратата на домакините, защитник на „орлите” сякаш игра с ръка, но Ахмед Ахмед показа играта да продължи въпреки протестите на „червено-черните”.

Непосредствено след тази спорна ситуация Лудогорец овладя топката, Марселиньо изведе Гъргоров, а капитанът пусна още по-напред за Станислав Генчев, който с премерен удар по земя диагонално матира Галев за 2:0.

След този гол Локомотив рухна и играчите на Ивайло Петев си правеха каквото поискат на терена, като забавляваха ентусиазираните фенове на „Лудогорец Арена”.

Две минути след втория гол Лудогорец довърши съперника. Марселиньо овладя топката, подигра се с Дарко Савич, след като пусна топката от лявата му страна и го надбяга отдясно, а после с техничен удар копна топката над Галев за 3:0.

Изключително активният Шоко можеше да се разпише след час игра, но не можа да нанесе силен удар сам срещу Галев. В 64-ата минута Локомотив имаше най-сериозния си шанс да се разпише, но Милен Лахчев засече с глава в гредата на Лудогорец.

Четвърт час преди края и „орлите” нацелиха греда. Резервата Иван Стоянов добре финтира и стреля мощно по диагонала, но прати кълбото в горната греда на Локомотив. В 80-ата пак Стоянов бе на голова позиция, но направи фантастичен пропуск и Галев премина по цялата ширина на вратата, за да избие акробатично.

Станислав Генчев довърши резила за гостите от София с нов гол в 88-ата минута. Белгиецът Кабаселе се пребори с прекия си пазач, проби в наказателното поле и върна на дузпата за Генчев, който стреля по земя, а след неубедителната намеса на Валентин Галев топката се търкулна под плонжа му за крайното 4:0.
 
Класиране
  Отбор Точки Мачове Победи Равни Загуби Голова разлика
1.  Фк Лудогорец 31  12  10  29 - 5 24 
2.  ЦСКА 28  11  23 - 5 18 
3.  Черноморец 25  11  19 - 5 14 
4.  Литекс 24  11  23 - 10 13 
5.  Левски 21  11  18 - 12
6.  Черно Море 20  12  15 - 6
7.  Локомотив (Пд) 20  11  16 - 13
8.  Славия 20  12  18 - 18
9.  Миньор (Пк) 13  12  13 - 15 -2 
10.  Монтана 12  11  10 - 19 -9 
11.  Локомотив (Сф) 11  12  14 - 21 -7 
12.  Берое 10  12  11 - 19 -8 
13.  Ботев (Вр) 9  11  7 - 15 -8 
14.  Видима Раковски 9  12  7 - 22 -15 
15.  Калиакра 6  12  9 - 22 -13 
16.  Светкавица (Търговище) 1  11  10  3 - 28 -25

 

Тежък скандал в Хебър, Митов плаши с напускане

Тежък скандал се разврази в Хебър (Пазарджик), след като шефът на детско-юношеската школа Йордан Чолов е заплашил наставника на клуба Николай Митов.

Левски подписа със свой юноша

Юношата на ПФК Левски Стивън Стоянчов подписа професионален договор с родния си клуб. Контрактът е за срок от три години, съобщиха официално от лагера на "сините".

Джанлуиджи Донарума е готов за трансфер

Пари Сен Жермен няма да го принуждава

 ЦСКА взима национал на Португалия

Бруно Жордао бил оценяван за 8,9 млн. евро

Бивш вратар на ЦСКА се завръща във футбола на 39 г.

Бившият алжирски национал Райс Мболи ще поднови кариерата си след пауза от година и половина.

Новият треньор на Монтана Анатоли Нанков: Повечето момчета са млади и жадни за успехи

Анатоли Нанков, който бе назначен за старши треньор на отбора на Монтана, заяви, че е хубаво, че ядрото на тима е запазено от миналия сезон.

Левски взима на промоция новия алжирец

“Сините” ще привлекат Акрам Бурас за двойно по-ниска сума

Мота залага на състава от Разград

Руи Мота няма големи дилеми по състава.

Добри новини за Левски

Халфът на Левски Георги Костадинов–Мечката се е разминал с нова контузия.