Лудогорец не победи Шахтьор след скандална дузпа (ВИДЕО)

Лудогорец не победи Шахтьор след скандална дузпа (ВИДЕО)

Шампионите водеха с 2:0, турски рефер с престъпно решение

Лудогорец завърши наравно 2:2 срещу украинския Шахтьор Донецк в контролна среща, изиграна на лагера им в Белек. Разградчани водеха с 2:0, но допуснаха частичен обрат в последния момент.

Двубоят започна доста лежерно и в началните десетина минути играта се водеше между двете наказателни полета. В 11-ата минута Десподов получи възможност да обстрелва вратата на ветерана Пятов от пряк свободен удар, но топката срещна човек от стената на украинския тим.

Добра възможност се откри пред включилия се в атака Оливие Вердон в 17-ата минута, след като топката стигна до него при центриране от корнер. Защитникът обаче шутира встрани от вратата. Две минути по-късно Десподов изведе Педро Нареси в наказателното поле, но ударът му по земя бе спасен от Пятов.

В 27-ата минута по-активният тим на Лудогорец логично поведе в резултата. Антон Недялков с майсторски пас отляво намери в наказателното поле Игор Тиаго, който овладя технично и прати топката в мрежата за 1:0.

Не бяха изминали и три минути, когато Нонато удвои преднината на "орлите". Отново архитект на попадението бе Антон Недялков, който с хубаво центриране намери Густаво Нонато в наказателното поле и той без забавяне матира 38-годишния вратар на украинците Пятов за 2:0.

Две минути след почивката Бърнард Текпетей прати топката във вратата на съперника за трети път, но попадението бе отменено заради засада на Игор Тиаго, който не игра с топката, но я прескочи и реферът прецени, че действията му са повлияли на вратаря Пузанков. Съдийското решение обаче предизвика иронични усмивки сред разградчани. В 72-ата минута украинският тим върна едно попадение, което породи много спорове. Мануел Шоу бе изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдийски сигнал нямаше и последва удар, който Падт изби, но при добавката Ласина Траоре не сгреши - 2:1.

В самия край на срещата съдията отсъди скандална дузпа, която украинците реализираха и се спасиха от загуба с крайното 2:2. Топката се удари в крака на Пьотровски, но турският рефер по престъпен начин посочи бялата точка.

Величков даде висока оценка на Христо Янев

Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков даде висока оценка на работата на Христо Янев след победата с 2:1 над Локомотив (София) в осминафинал за Купата на България.

Генчев: Направихме подаръци за двата гола

Старши треньорът на Локомотив София Станислав Генчев изрази разочарование от грешките в защита, довели до отпадането на отбора от Купата на България.

ЦСКА отпразнува победата над Локо Сф с трансфер

ЦСКА официално обяви привличането на колумбийския флангови футболист Алехандро Пиедраита, малко след победата над Локомотив София за Купата.

Спорове в Мали заради липсата на Сангаре

Липсата на повиквателна за футболиста на Левски Мустафа Сангаре за националния отбор на Мали предизвика оживени дискусии сред местните фенове.

Христо Янев: Победихме с постоянство и качествен футбол

Наставникът на ЦСКА Христо Янев изрази удовлетворение от класирането на отбора за четвъртфиналите на Купата на България.

 Бруно Жордао: Бяхме спокойни и търпеливи

Героят на ЦСКА срещу Локомотив София - Бруно Жордао, сподели след класирането на "червените" за 1/4-финал в турнира за Купата кой е най-големият плюс на Христо Янев. 

ЦСКА обърна Локо Сф и е на четвъртфинал за Купата (ВИДЕО)

Бижу на Бруно Жордао донесе успеха на "червените"

Цветомир Найденов намекна, че ЦСКА 1948 иска звездите на Спартак (Варна)

Един от асовете на "соколите" е желан и от Левски

Киселичков: Аз искам Ботев (Пловдив) да стигне до финала

"През Купата е най-прекият път до Европа"