Лудогорец няма празно, падна и от Локо (Москва) в Марбея (+ВИДЕО)

”Орлите” отстъпиха с 1:3, вече са с пет поредни загуби на испанска земя

Българският шампион Лудогорец продължава с неубедителното си представяне на подготвителния лагер в Марбея, Испания, след като днес загуби с 1:3 от тима на Локомотив (Москва) в контрола. Срещата се игра на градския стадион в испанския курорт, а това бе пето поредно поражение за „орлите” на иберийския полуостров.

Първо те катастрофираха срещу Атлетико Паранензе с 2:6, след това паднаха от румънския Оцелул с 0:1, за да дойде ред и на поражение от Сашо Тонев и Лех Познан с 1:2. В последната си проверка пък, разградчани загубиха с 0:1 от Легия (Варшава), като мачът бе прекратен в 79-ата минута.

Днешният двубой пък започна равностойно, но се създаваше усещане, че българите стоят малко по-добре на терена в началните минути. Положенията пред двете врати обаче така и не идваха, а в 22-ата минута гол на Светльо Дяков от дистанция бе отменен. Причината бе, че при дадения към него пас от Витиня, кълбото е било напуснало очертанията на терена.

След това положение „железничарите” обаче овладяха инициативата и притиснаха противника си в половината му. В 25-ата минута дойде и първият шут във вратата на Владо Стоянов, след като Майкон стреля от дистанция, ала стражът спаси.

180 секунди по-късно Н'Дойе проби мощно през центъра и намери Торбински пред пеналта, руснакът стреля, кълбото срещна напречната греда и се върна в африканеца, който шутира от малък ъгъл, но Дяков направи шпагат и изби в корнер.

Така дойде 29-ата минута, когато Гулдан игра с ръка в наказателното си поле, заради което руснаците получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Самедов – 1:0.

В последните 5 минути българите натиснаха съперника си, но Марселиньо и Безяк изтърваха от изгодни позиции. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за московчани.

Втората част започна по-добре за родния шампион, който успя да възстанови статуквото в 54-ата минута, когато Марселиньо и Дяков направиха страхотно двойно подаване, което изведе бразилеца очи в очи с Гилерме. Звездата на "орлите" пое топката отлично и я копна елегантно над стража на руснаците за 1:1.

Радостта на Лудогорец от този гол обаче изтрая едва 6 минути, тъй като в 60-ата влезлият на почивката Павлюченко бе непокрит в пеналта на Лудогорец, получи центриране отляво и с удар в обратния ъгъл отново даде аванс на своите.

Още 6 минути след това Майкон засече с глава центриране от корнер на Самедов, покачвайки резултата на 3:1.

След този гол московчани намалиха оборотите, а българите вече изглеждаха неспособни да постигнат дори частичен успех в срещата. Все пак в 82-ата минута Светослав Дяков открадна една топка пред наказателното поле на Локомотив, ала изстрелът му с левия крак бе неточен.

120 секунди по-късно Безяк засече от въздуха центриране отдясно, но не успя да намери целта.

В 89-ата минута пък, Локомотив можеше да направи резултата още по-красноречив, но изстрел на Оздоев от фаул разтресе напречната греда на Владислав Стоянов.

Нови попадения до края на срещата нямаше и така Лудогорец загуби от московчани с 1:3, като това бе пета поредна загуба в контролите за „орлите”, които все още нямат дори равенство в Марбея.

Следващата контрола на Лудогорец е на 19-и февруари срещу Спартак (Москва).

Състав на Лудогорец: В. Стоянов, Кайсара, Барт (Мантула 70'), Моци, Витиня, Гулдан, Дяков, Иванов (Александров 72'), Бакалов (И. Стоянов 46'), Марселиньо (Ернандес 67'), Безяк

Старши треньор: Ивайло Петев

Състав на Локомотив: Гилерме, Шишкин, Лъйсцов, Дюрица, Янбаев, Тигорев, Тарасов (Глушаков 46'), Самедов (Григорев 70'), Майкон (Съйчев 79'), Торбински (Обина 65'), Н'Дойе (Павлюченко 46')

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

90' Край на мача. Локомотив (Москва) нанесе пета поредна загуба на Лудогорец на испанска земя след 3:1

89' Страхотен шут на Оздоев от фаул, топката срещна напречната греда на Лудогорец

85' Удар от дистанция към Владо Стоянов, който не затруднява стража

84' Безяк засече от въздуха центриране отдясно, но не успя да намери целта

82' Дяков открадна една топка пред наказателното поле на Локомотив, ала изстрелът му с левия крак бе неточен

79' Съйчев влиза на мястото на Майкон

77' Темпото спадна след третия гол за руския тим, мачът изглежда се доиграва

72' Мишо Александров сменя Миро Иванов

71' Жълти картони за Дяков и Глушаков

70' Григорев заменя Самедов, Мантула пък влиза вместо Барт

67' Ернандес влиза на мястото на Марселиньо

66' Гол за Локомотив! Майкон засече с глава центриране от корнер на Самедов, покачвайки резултата на 3:1

65' Обина влиза на мястото на Торбински

62' Марселиньо засече с глава центриране от фаул, но е извършил нарушение

60' Гол за Локомотив! Влезлият на почивката Павлюченко бе непокрит в пеналта на Лудогорец, получи центриране отляво и с удар в обратния ъгъл отново даде аванс на своите

54' Гооооол за Лудогорец! Страхотно двойно подаване между Марселиньо и Дяков, което изведе бразилеца очи в очи с Гилерме. Звездата на "орлите" пое топката отлично и я копна елегантно над стража на руснаците, възстановявайки статуквото

51' Извеждащ пас за Майкон, който обаче е бил в засада

47' Една смяна на почивката в Лудогорец, излязъл е Бакалов. На негово място до края Иван Стоянов. За Локомотив пък, Глушаков и Павлюченко са влезли в игра на мястото, съответно на Тарасов и Н'Дойе

46' Начало на втората част

45+2' Край на полувремето! Локо (Москва) води с 1:0 на Лудогорец след гол на Самедов от дузпа в 29-ата минута

45' Н'Дойе шутира мощно от фаул, кълбото срещна стената

42' Безяк овладя в пеналта на Локомотив и опита подаване за Бакалов, който обаче бе блокиран от Дюрица

41' Витиня центрира много добре от левия фланг за Безяк, който обаче не успя да засече добре с глава, пропускайки най-чистото положение за българите през първата част

40' Марселиньо получи пред наказателното поле на противника, елиминира бранител и шутира силно с десния крак, ала високо над вратата

36' Н'Дойе бе изведен в половината на Лудогорец, но е бил в засада

33' След попадението руснаците са по-активни, сега Владо Стоянов лови центриране на Самедов

29' Гол за Локомотив! Самедов прати Стоянов в обратния ъгъл от бялата точка и откри резултата

29' Дузпа за Локо (Москва) за игра с ръка на Гулдан, който получава и жълт картон

28' Н'Дойе проби мощно през центъра и намери Торбински пред пеналта, руснакът стреля, кълбото срещна напречната греда и се върна в Н'Дойе, който шутира от малък ъгъл, но Дяков направи шпагат и изби в корнер

25' Първи точен удар във вратата на Лудогорец. Майкон шутира в обратния ъгъл, ала Владо Стоянов спаси

22' Гол за Лудогорец. Витиня намери Дяков на изгодна позиция и българинът с хубав шут вкара топката в мрежата, но попадението е отменено, тъй като кълбото е излязло от терена при паса на Витиня

17' Първи жълт картон в мача, получава го Моци

15' Тарасов центрира в пеналта на Лудогорец, където обаче нямаше кой да засече

13' Кайсара намери Марселиньо пред наказателното поле, нападателят загуби

10' Нищо интересно в първите 10 минути, никой от двата тима не успява да наложи превес

4' Спокойно начало на мача, действията се водят в центъра на терена

1' Начало на второто полувреме