Лудогорец отговори: Почнаха психоатаки срещу нас

Лудогорец отговори: Почнаха психоатаки срещу нас

Ръководството на Лудогорец отвърна на декларацията, с която излезе вчера Локомотив Пловдив. В нея индиректно бе нападнат отбора от Разград и бе обвинен, че прекалено рано се е взел на сериозно

Ръководството на Лудогорец отвърна на декларацията, с която излезе вчера Локомотив Пловдив. В нея индиректно бе нападнат отбора от Разград и бе обвинен, че прекалено рано се е взел на сериозно.

В официалния сайт на новака в А група бе публикувана декларация, която ви предлагаме без редакторска намеса:

ДЕКЛАРАЦИЯ

Уважаваните колеги от "Локомотив", Пловдив разпространиха декларация, която бихме подминали великодушно, ако не беше пълна с измислици, единствената цел на която е организационните проблеми на "смърфовете" да бъдат прехвърлени на главата на "Лудогорец".

Както всички добре знаят "Лудогорец" изигра най-стойностните контроли по време на подготовката си в Австрия, сред които се отличават имената на Парма, Щутгарт и Васлуй. Отбори, които имат своя авторитет и визитка на европейската футболна сцена. Самият факт, че дебютантът в А група Лудогорец беше предпочетен за съперник в контролите им не е случаен. Той е показателен, че европейските грандове следят внимателно какво се случва във футболна България и се отнасят с уважение и респект към отбори, които имат дългосрочна стратегия за развитие и работят по най-добрите европейски практики. Колегите от Парма и Щутгарт знаят, че Лудогорец е дебютант в А група, но също така виждат, че тимът от Разград инвестира десетки милиони в стадиона си, тренировъчната база, детско-юношеската си школа и не на последно място в качествена селекция.

Длъжни сме да припомним на колегите от "Локомотив", Пловдив, че първата информация за контролата с Парма се появи на клубния сайт на италианския отбор преди месец и половина. И това е факт, който българските журналисти добре знаят. Както добре знаят и "епопеята", през която премина "Локомотив", Пловдив в усилията да уреди качествен съперник за контрола – Лацио, Парма, ПСЖ... и т.н. И това, че някой бюрократ е допуснал техническа грешка, слагайки емблемата на "Локомотив" на плакатите не може да е повод за завист и атаки.

Сигурни сме, декларацията на "Локомотив" е част от психологическите атаки преди първия кръг на първенството. Ние, обаче, сме концентрирани върху по-съществени неща – строеж на стадион и обиграване на отбор. Споровете за това, коя емблема е по-красива, не отива на елитни български отбори и на принципите на фейърплея. По тази тема могат да спорят феновете във форумите, а не футболните хора. При нас споровете се решават на терена.

Ръководството на Лудогорец декларира пред своите привърженици и футболната общественост, че не желае да участва в провокации. Ние си следваме програмата за подготовка и както приляга на сериозен отбор вече договаряме и зимния си лагер. Към днешна дата "Лудогорец" има уговорки за контроли с елитни отбори, които, спазвайки своите принципи, ръководството ще обяви само след размяна на официални писма.

От ръководството на ПФК "Лудогорец"

Сериозен интерес от чужбина към вратаря на Берое Артур Мота

Това призна спортният директор на заралии

ПЪРВО В NS: Павлин Николов плати и спаси лиценза на Спартак Вн

Вижте подробности

Делова и Скаршем се връщат в строя на ЦСКА за Берое

„Червените“ потвърдиха травмата на Локило

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори

Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Мазир Сула няма да играе в Арда

Някой пусна слух за звездата на Черно море точно преди този мач