Лудогорец отнесе „дините“ с 5:1, Безяк с 4 гола (ВИДЕО)

Лудогорец отнесе „дините“ с 5:1, Безяк с 4 гола (ВИДЕО)

Разградчани си върнаха за поражението в първия кръг на шампионата

Отборът на Лудогорец разби с 5:1 тима на Любимец на „Лудогорец Арена“ и даде повод за радост на феновете по трибуните след загубата с 2:4 от Литекс. Роман Безяк се превърна във футболиста с най-много попадения в един мач през този сезон в „А“ група, отбелязвайки цели четири гола. Петото попадение за домакините бе дело на Ернандес, а за Любимец бе точен Орлин Орлинов.

Стойчо Стоев бе дал почивка на повечето от титулярите си след победата над Черноморец (Одеса) в Лига Европа в четвъртък, като атаката бе водена от Мишел Платини. Още преди да са изтекли и 20 минути от мача обаче Роман Безяк се появи на терена, след като Платини получи контузия в коляното.

Първото по-опасно положение за гол се откри пред Христо Златински. След късо подаване от корнер, Златински стреля, но ударът му срещна напречната греда. Минути по-късно Ернандес пропусна да се разпише от два-три метра, като ударът му не намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Ешпиньо изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар. Изстрелът на португалецът обаче облиза дясната греда на Вълков от външната страна.

Последното положение за полувремето бе създадено от гостите. Самир Аясс стреля от разстояние, а Иван Чворович се прояви доста колебливо. Вратарят на Лудогорец все пак успя да се ориентира в ситуацията и в последния момент изби топката над напречната греда.

Още в началото на втората част Лудогорец взе аванс. След центриране на Шоко, Безяк укроти топката и я подаде към Ернандес, който от около десет метра стреля и даде преднина на домакините.

В 51-вата минута резултатът вече бе 2:0. Роман Безяк бе изведен отдясно, справи се с бранител на гостите и с красив диагонален удар удвои преднината на разградчани.

Две минути по-късно Абало също имаше възможност да се разпише, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа мина над напречната греда. В 53-тата минута обаче Безяк направи резултата класически. Иван Стоянов намери Безяк, който с десния крак отбеляза втория си гол в срещата.

Десет минути преди края на двубоя Любимец намали резултата. Орлин Орлинов открадна една топка от Козмин Моци, навлезе в наказателното поле и останал очи в очи с Чворович не сбърка.

Четири минути по-късно домакините възстановиха разликата от три попадения. След центриране отдясно, Ешпиньо отклкони топката с гърди към Роман Безяк, който намери долния ляв ъгъл на Вълков, оформяйки своя хеттрик.

В 88-ата минута Безяк отбеляза и четвъртия си гол в срещата, ставайки футболистът с най-много голове в един мач през този сезон в „А“ група.

След днешната си победа, Лудогорец се изравнява по точки на върха с Литекс (по 31), но се намира на втората позиция, заради загубата си от „оранжевите“ в миналия кръг. А добрата новина за Любимец е, че остава над чертата, тъй като всички отбори в опасната зона също загубиха двубоите си от кръга. 

КЛАСИРАНЕ СЛЕД 14-ИЯ КРЪГ НА "А" ГРУПА:

А ФГ 13/14

ПО   Отбор М П Р З Голове Г. ТО
1 0 Литекс 14 9 4 1 28:12 16 31
2 0 Лудогорец 13 9 1 3 25:9 16 28
3 -1 Локо Пд 14 9 1 4 24:11 13 28
4 1 ЦСКА 14 7 5 2 18:6 12 26
5 0 Ботев Пд 14 7 3 4 25:11 14 24
6 0 Черно Море 14 6 5 3 15:10 5 23
7 0 Левски 14 6 4 4 19:12 7 22
8 0 Локо Сф 14 5 4 5 19:20 -1 19
9 0 Берое 14 5 4 5 14:15 -1 19
10 0 Любимец 13 4 1 8 10:22 -12 13
11 0 Черноморец 14 3 3 8 13:23 -10 12
12 0 Славия 14 2 5 7 15:21 -6 11
13 0 Нефтохимик 1962 Бургас 14 2 2 10 7:35 -28 8
14 0 Пирин ГД Ключови думи: Лудогорец
Синът на Любо Пенев пред трансфер в чужбина

Николас парафира с Егалео

Пирин вкара 5 на дубъла на ЦСКА в контрола

Мачът се игра в Благоевград

Ботев (Пд) взе бивш вратар на Черно море

"Канарчетата" обявиха Християн Славков

Официално! Лудогорец с изходящ трансферен удар

Българският шампион Лудогорец е активен на трансферния пазар и при изходящите сделки, като продаде крайния си защитник Аслак фон Витри на норвежкия гранд Розенборг.

Лудогорец се отърва от трансферно разочарование

Едно от малкото трансферни разочарования на Лудогорец – Педро Енрике, подписа с йорданския Ал Хюсеин.

Локо Сф подписа с осми нов

Диего Рапосо подписа договор с „Локомотив“ до лятото на 2026 година, обявиха столичните железничари на своята facebook страница.

Кокала: Веласкес закъсня със смените

Легендата на Левски Емил Велев - Кокала бе категоричен, че отборът не трябва да съжалява, че не е стигнал до победата срещу Апоел Беер Шева.

Стоичков, Балъков, Любо и Сектор Г за 80-годишнината на Димитър Пенев

ЦСКА честити 80-ия рожден ден на една от най-славните личности в историята на клуба Димитър Пенев. "Червените" събраха и мнения на някои от най-известните му възпитаници, както и на фенове:

ЦСКА гони поне още един

ЦСКА ще опита да се раздели с поне още един от футболистите в състава на Душан Керкез до края на лятото, пише „Тема Спорт“.

Популярно