Лудогорец отнесе Нефтохимик (+ВИДЕО)

Резултатът 4:0 говори красноречиво за превъзходството на разградчани над бургазлии

Шампионът и лидер в класирането Лудогорец не изпита проблеми при домакинството си срещу Нефтохимик. Резултатът 4:0 говори красноречиво за превъзходството на разградчани над бургазлии, постигнат на „Лудогорец Арена” след два гола на Жуниор Кишада и по един на Себастиан Ернандес и резервата Мишел Платини.

„Героите от Айндховен”, които продължиха отличната си серия с 9 поредни победи у дома, без допуснат гол, се разправиха с Нафтата до 18-ата минута, след като материализираха две от създадените три положения дотогава, автори на които стана Жуниор Кишада. И въпреки че след почивката намалиха оборотите, възпитаниците на Стойчо Стоев отбелязаха още два гола, а освен красивото си попадение в края, удар с глава на Платини беше отклонен от Караманов в страничната греда.

Гостите от Бургас не успяха да се противопоставят, като имаха епизодични прояви пред вратата на Иван Чворович.

Наставникът Стойчо Стоев даде почивка на някои от футболистите, повалили ПСВ преди три дни. На вратата вместо Владо Стоянов стартира Иван Чворович. Различен облик придоби и халфовата линия. Капитанът Дяков и Фабио Ешпиньо получиха почивка. Техните места бяха заети от Златински и Бургзорг. Извън единайсетте остана и Върджил Мисиджан, който игра много силно в Холандия. По двата фланга действаха Александров и Иван Стоянов. Диригентската палка пък бе поверена на Себастиан Ернандес, който замени Марселиньо.

Лудогорец установи превъзходство от самото начало. Резултатът бе открит в 6-ата минута, когато Кишада отбеляза интересен гол, след като падайки, чукна топката в ъгъла.

Малко след това бразилецът засече лошо успореден пас на Мишо Александров отдясно преди да поправи пропуска си две минути по-късно, в 18-ата, когато при идентична ситуация вкара втори гол. Преминалият през Борусия (Дортмунд) футболист даде пореден решителен пас във вратарското поле и Кишада с едно докосване удвои в близкия ъгъл.

Нефтохимик пропусна да върне единия гол в 20-ата минута, когато Живко Петков не успя да намери опразнения от Чворович ляв ъгъл с прецизно изпълнение и сякаш това се оказа повратен момент в мача за изпитващите финансови проблеми и до голяма степен демотивирани гости.

Така в 25-ата минута зейна огромна дупка в тяхната отбрана, но Караманов спаси удара с глава на оставения напълно непокрит Ернандес.

Ситуацията за гостите се усложни допълнително, когато Стамен Ангелов трябваше да бъде заменян принудително. На негово място влезе Ивелин Янев.

А мачът, който вече бе на една врата, продължи с поредно положение за домакините, пропиляно от Иван Стоянов с шут над напречната греда отблизо.

До почивката Мантула се включваше на два пъти при изпълнение на корнери, но ударите му с глава бяха неточни. Иван Стоянов пък опита нестандартно да бележи с атрактивни, но несполучливи удари.

През второто полувреме темпото спадна. Лудогорец продължи да контролира мача и в 51-ата минута сантиметри разделиха Мишо Александров от още един гол за домакините.

В 56-ата минута обаче класиката бе заформена. Ернандес майсторски реализира, след като овладя в наказателното поле, върна се по-назад и след обръщане матира Караманов, който не мръдна, в долния ляв ъгъл с десния крак.

Живко Петков от Нафтата отново пробва далечен удар, този път насочен към сглобката, но пак беше неточен.

В 62-ата минута Кишада пропусна да оформи своя хеттрик, след като се размина с хубаво центриране на Шоко отдясно.

Малко по-късно наставникът Стойчо Стоев замени и двамата си голмайстори, като Платини и Димо Бакалов доиграха мача.

Бразилецът Платини беше главно действащо лице в края на двубоя, когато негов удар беше отклонен от вратаря Караманов в страничната греда, а в 88-ата минута той оформи крайното 4:0 с чудесен удар в сглобката пред пеналтерията.

Така Лудогорец постигна втора поредна победа в "А" група след загубата от Черно море и трета във всички турнири, за да събере 21 точки на върха в класирането. Втори е Ботев (Пд) със 17, но "канарчетата" са с мач по-малко. Нефтохимик, който записа 5-а поредна загуба, остана предпоследен с едва 7 точки.