Яник Синер: Тази победа е мечта на мечтата

Яник Синер: Тази победа е мечта на мечтата
Източник: БГНЕС

Новият шампион на "Уимбълдън" коментира успеха си

Новият шампион на турнира Уимбълдън Яник Синер е първият италианец, който триумфира тук, а след края на мача, който спечели в четири сета, започна с топли думи за противника си Карлос Алкарас.

Той започна с похвали за невероятния турнир и го поздрави „и за играча, който си“. След това подчерта приятелството им, добавяйки, че ще се радва да имат още такива финали, след като вече са направили два само тази година.

"Толкова е специално“, казва Синер, поглеждайки родителите си, брат си и екипа си, добавяйки, че брат му присъства само защото този уикенд няма състезание от Формула 1. На въпроса през какво е преминал, за да спечели този трофей, той призна, че емоционално е било много, много тежко след тежката му загуба в Париж, но в крайна сметка няма значение как печелиш или губиш, трябва да приемеш резултата и да разбереш какво си направил грешно.

След това заяви, че хората от екипа му са една от причините сега да държи трофея. И е благодарен, че е здрав и има страхотни хора около себе си. Синер призна, че е доволен от четвъртия сет и това е играта, към която се стреми. Италианецът сервирал много добре в последния гейм, след като е преживял трудните моменти в предишните части и е много щастлив, че е запазил самообладание. След това, попитан за тапата от шампанско, която се приземи близо до него по време на мача, той се засмя и каза, че за първи път му дсе случва такова нещо:  "Само на Уимбълдън може да се случи това, ето защо всички го обичаме".

"Когато бях млад, не съм и мислил, че мога да стигна до този момент. Ето затова го наричам „мечтата на мечтата“ – това е прекрасен израз. Продължавам да се боря, опитвайки се да стана по-добър тенисист, но най-вече по-добър човек", а в заключение отново благодари на екипа си и на всички, които дойдоха за този специален повод.

"Имах много тежка загуба в Париж. Но всъщност няма значение как печелиш или губиш важните турнири, просто трябва да разбереш какво си направил погрешно, да се опиташ да работиш върху това. Това със сигурност е една от причините да държа този трофей. Много съм щастлив, че удържах нервите си. Това е невероятно чувство", завърши Яник Синер.

Алкарас срази бивш шампион от Индиън Уелс за полуфинал в турнира (ВИДЕО)

16 от 16 за Карлитос до момента през годината

Медведев детронира шампиона в Индиън Уелс за място в топ 4 (ВИДЕО)

Руснакът записа осма поредна победа и е близо до нов финал

Зверев чака Синер в полуфиналите на Индиън Уелс (ВИДЕО)

Германецът премина безпроблемно през Артур Фис

Арина Сабаленка се класира за 1/2-финалите в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Световната номер едно все още не е загубила сет в турнира

Джокович: Стомахът ме болеше и едва дишах

След мача Джокович призна, че физически проблеми са повлияли на играта му.

Свитолина и Рибакина на четвъртфинал в Индиън Уелс

Поставената под номер 3 в схемата Елена Рибакина (Казахстан) и номер 9 Елина Свитолина (Украйна) се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.4 милиона долара.