Лудогорец отново на върха след измъчен успех над Локо Сф (ВИДЕО)

Игор Тиаго отново спаси шампионите срещу 10 "железничари"

Лудогорец успя да победи с минималното 1:0 Локомотив София в мача им от 27-ия кръг на efbet Лига. Столичани играха над едно полувреме с човек по-малко след червен картон на Рапосо и това се оказа решаващо в края на срещата, когато отново Игор Тиаго беше герой за разградчани. Лудогорец отправи над 30 удара към вратата на гостите, но късметът се усмихна едва в края на двубоя.

Лудогорец започна по-добре двубоя. В 8-ата минута защитата на Локомотив сбърка и топката стигна до Бърнард Текпетей, който подаде към Пьотровски, но Бабукар Гайе с тяло успя да спре удара на поляка.

Десет минути след това Кирил Десподов открадна топката от Лука Иванов и стреля към опразнената врата, но Бабукар Гайе успя да се върне навреме и да избие топката пред голлинията.

В 21-ата минута Аслак фон Витри върна топката към Спас Делев, а нападателят от село Ключ я прати във вратата, но след преразглеждането с ВАР попадението не бе зачетено.

В 35-ата минута Гайе успя да парира и изстрел на Фон Витри. В 42-ата минута столичните "железничари" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Селсо Рапосо.

В 63-ата минута Серджио Падт се намеси решаващо, след като Карлос Франса се справи със Спас Делев, а след това премина и покрай Франко Русо преди да отправи удар, който Падт отрази с една ръка.  Отговорът на Лудогорец дойде три минути по-късно, когато Игор Тиаго с глава уцели напречната греда на вратата, пазена от Гайе.

В 81-ата минута Лудогорец успя да поведе в резултата. След центриране от корнер на Спас Делев Игор Тиаго с глава прати топката във вратата на Гайе. Така Лудогорец събра 65 точки и излезе поне временно първи с един пункт над ЦСКА.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Родригес, 11. Кирил Десподов - к, 16. Аслак фон Витри, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 90. Спас Делев

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Фильо, 5. Дейвид Малембана, 22. Ивайло Найденов, 13. Селсо Рапосо, 39. Антонио Вутов, 15. Лука Иванов -к, 8. Мартин Райнов, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса

Крушарски: Когато изпуснеш питомното, гониш дивото колкото си искаш