Лудогорец пази асовете, Жоро Петков влиза в историята

Лудогорец пази асовете, Жоро Петков влиза в историята

„Дори и с резервите, те са тотален фаворит“, отсече треньорът на Славия

Треньорът на Лудогорец Пауло Аутуори, който вчера навърши 62 години, ще направи куп промени в своя състав днес заради реванша с Торпедо Кутаиси в Лига Европа.

Поради тази причина срещу Славия в Първа лига той ще заложи на почти изцяло на резерви.

Очаква се титулярни места да получат Цветомир Панов, Георги Терзиев, Яцек Гуралски, Димо Бакалов, Жоао Пауло, както и младокът Доминик Янков.

Любопитно е дали в групата ще е Якуб Шверчок, който пропусна последните 5 мача на Лудогорец.

Възможно е неговото изгнание да приключи.

Все още не е ясно дали новото попълнение Мей Малангу, който дойде от Динамо Букурещ, е готов да играе срещу Славия.

Вчера той направи първа тренировка с новите си съотборници, а мачът днес стартира в 18:45 часа.

„Лудогорец ще играе с някои резерви срещу нас? Това по никакъв начин не ги прави по-слаби, защото те притежават страхотен състав с дълга резервна скамейка. Те са тотален фаворит, ако успеем да измъкнем точка, ще е чудесно“, коментира пред „Меридиан Мач“ треньорът на Славия Златомир Загорчич, който отново ще може да разчита на младия вратар Антонис Стерякис.

Талантливият грък преодоля вирусно заболяване, извадило го от мача с Дунав, но навярно ще е на пейката за сметка на Георги Петков.

Ако ветеранът запише и една минута срещу Лудогорец, то той ще стане най-възрастният играч в цялата история на родния елит, тъй като днес е на точно 42 години и 164 дни и по този начин чупи рекорд на Йордан Филипов (42 години и 161 дни).

 
Първа тренировка за новия в Локомотив Пловдив

Новото попълнение на Локомотив Пловдив - Крист Лонгвил, проведе днес, 9 септември, първа тренировка с “черно-белите”

Никола Илиев: Азербайджан е добър отбор

Капитанът на юношеския национален отбор на България – Никола Илиев, остана разочарован след равенството 1:1 в гостуването на Азербайджан от квалификациите за Евро 2027

Александър Димитров каза дали ще наследи Илиан Илиев в националния отбор

Наставникът на младежите Александър Димитров намекна, че не е склонен да замени Илиан Илиев начело на България

Дунав приема престижен детски турнир в Русе

Дунав Русе ще бъде домакин на престижен детски турнир, който ще събере отбори от България и Румъния

Трансферен удар за Локо София - подписа с Георги Минчев

Георги Минчев е футболист на Локомотив София, съобщиха официално "железничарите" дни преди да посрещнат Левски в столично дерби от осмия кръг на Първа лига

Младежите ни взеха важна точка на кошмарен терен в Азербайджан (ВИДЕО)

Младежкият национален отбор на България до 21 години завърши наравно 1:1 при гостуването си на Азербайджан от втория кръг на квалификациите за Евро 2027

Александър Тунчев в новият фаворит за селекционер на България

Треньорът на Арда Александър Тунчев е новият фаворит за национален селекционер

Душан Керкез отмени медийните изяви

ЦСКА пусна традиционната програма на отбора за заниманията в следващите няколко дни до мача със Септември София, който е на 13 септември

Юношите ни до 19 години надвиха Словакия във втората си контрола

В първата проверка между двата тима подопечните на селекционера Тодор Симов допуснаха поражение с 1:3