Лудогорец представи официално Платини и Абало

Лудогорец представи официално Платини и Абало

Йордан Минев с тежка контузия, може да се подложи на операция

Българският шампион Лудогорец представи официално поредните си попълнения. Това са вече бившата звезда на ЦСКА Мишел Платини и испанецът Даниел Абало.

Двамата пристигнаха в лагера на шампионите в Австрия вчера, а от днес официално са футболисти на Лудогорец.

Платини, който напусна ЦСКА заради кризата в клуба, ще играе през новия сезон със зелена фланелка с номер 99.

"Познавам добре Лудогорец. Отборът е силен, има класа. Ще направим всичко възможно, за да пробием в евротурнирите. Искам да оправдая доверието на треньора. Надявам се да свърша това, което се иска от мен", бе първият коментар на Мишел Платини.

"Убеден съм, че мога да помогна на новия си отбор, за да влезе в групите на Шампионската лига. Затова съм тук", сподели от своя страна Дани Абало, испански полузащитник с над 100 мача за Селта (Виго), ще играе с номер 17.

Така до момента Лудогорец се подсили с общо четири играчи. В началото на подготовката договори с тима от Разград подписаха Фабио Ешпиньо и Христо Златински.

Междувременно стана ясно, че може да се наложи бранителят на разградчани и националния отбор на България Йордан Минев да операция.

Бранителят получи тежка контузия по време на вчерашната проверка срещу хърватския Риека, след като падна на ръката си и вечерта бе откаран в болница. Прегледът показа, че има счупени костиции и се наложи да му бъде сложен гипс.

При завръщането на тима в България ще се реши дали ръката му да бъде оперирана. Ако това се случи, най-вероятно Минев ще е аут за срещите от втория предварителен кръг на Шампионска Лига срещу Слован (Братислава).

Николай Киров: Работа и време, това е

Старши треньорът на Ботев Пловдив - Николай Киров, сподели мнението си след контролата срещу Берое, загубена с 1:2 на „Колежа“

Берое надви Ботев Пловдив с 2:1 при завръщането на Тодор Неделев

Берое победи Ботев Пловдив с 2:1 в приятелски мач, игран на стадион „Христо Ботев“

Двама пропуснаха последната тренировка на ЦСКА

ЦСКА проведе последното си занимание преди утрешната последна предсезонна контрола срещу Раднички (Ниш)

Пьотровски се приближава все повече към Удинезе

Италианският Удинезе засилва натиска за полузащитника на Лудогорец Якуб Пьотровски, съобщава авторитетният журналист Джанлуиджи Лонгари

Фаетон се сбогува с ЦСКА, намекна за расизъм към него

Матиас Фаетон благодари на „истинските привърженици на ЦСКА“, след като бе преотстъпен в швейцарския Цюрих

Левски разкри каква е контузията на Цунами след Апоел Беер Шева

Защитникът Вендерсон Цунами, капитан на българския футболен клуб Левски, е с разтегната външна връзка на коляното на десния крак, съобщават "сините" на официалния си уебсайт

ОФИЦИАЛНО: ЦСКА се раздели с Фаетон, ясно е къде отива

Фланговият футболист на ЦСКА Матиас Фаетон ще играе като преотстъпен във ФК Цюрих през новия сезон

Мартин Райнов преподписа с Янтра

Халфът остава при "ковачите"

Феновете на Левски отвяха конкуренцията в Европа

Мачът на "сините" е най-посетен от всички в евротурнирите