Лудогорец приключи контролите в Турция с равенство срещу корави чехи (ВИДЕО)

Разградчани завъртяха 1:1 срещу Млада Болеслав

Шампионът Лудогорец приключи с мачовете си по време на зимната подготовка в Турция, правейки 1:1 с чешкия тим на Млада Болеслав. Бърнард Текпетей откри резултата в 14-ата минута след отлична асистенция от Серджио Падт, но Томаш Ладра изравни резултата на терените в комплекс „Корнелия“ след 33 минути игра.

Цял мач за „орлите“ направи юношата на отбора – Методи Стефанов, който показа солидно представяне в средата на терена, макар голът на чехите да дойде след неточност в отбраната на разградчани, в която бе въвлече и той.

Иначе, „орлите“ за сетен път създадоха сериозен набор от положения пред вратата на съперника, но този път не бяха толкова прецизни при отбелязването на головете. Това беше и последният мач за Лудогорец преди първия официален такъв, като след седмица тимът ще играе срещу ЦСКА 1948 в мач за Суперкупата на България.

Титуляр за разградчани от първата минута започва юношата на клуба - Методи Стефанов. Младият футболист се подвизава в средата на терена, където ще си партнира с Нареси и Неделев. През първия четвърт час "орлите" доминираха значително при владението на топката, но не успяха да затруднят кой знае колко Търмал. Все пак при първия изгоден шанс в 14-ата минута Бърнард Текпетей вкара третия си гол по време на зимната подготовка на "орлите". Ганаецът получи извеждащ пас от вратаря Падт зад отбраната на Млада Болеслав и стреля с левия крак, преодолявайки Търмал за 1:0.

Малко след това пък Томаш Ладра стреля от фал, но не направи "живота труден" за Серджио Падт. След половин час игра Ладра центрира остро към Пулкраб, който стреля с глава, ала неточно. Чехите продължиха с по-напориста игра и в 33-ата минута Млада Болеслав изравни. Сонко пусна пас към Методи Стефанов, който обаче можеше да комбинира само със Серджио Падт. Пасът дойде къс за вратаря, а Томаш Ладра го изпревари и подмина, след което прати топката в опразнената врата за 1:1.

Малко след това Маречек се озова на стрелкова позиция и шутира, но Падт показа сигурни ръце в тази ситуация. На почивката Георги Дерменджиев извърши три помени, като пусна в игра Матиас Тисера, Симон Слуга и Руан Крус. Втората част стартира в по-спокойно темпо от двата отбора.

В 58-ата минута от двубоя Симон Слуга направи спасяване след опасен удар на Маречек от средна дистанция. Четири след това Рик Джонатан достави от ъглов удар на близката греда, където Руан Крус атакува с глава, но играта се поднови с начален удар от вратата на чешкия отбор.

Десетина преди края на редовното време чешкият тим стигна до най-добрия си шанс за отбелязване на втори гол. Топката беше пратена вдясно и последва центриране в наказателното поле на Слуга. Там Ваничек стреля от движение, ала тпката се отби в напречната греда на Лудогорец. След това тя се върна към Джало, който опита с глава отблизо да довкара, но Слуга пак се намеси.

Шест след това пък Сонко Сундберг опита много мощен изстрел от сериозна дистанция, но вратарят на Млада Болеслав отрази удара на гамбиеца. Последва нов удар от Методи Стефанов, но и този път Търмал се намеси.

Още утре Лудогорец се прибира в България, а на 10 февруари излиза срещу ЦСКА 1948 в спор за Суперкупата на България.