Лудогорец продължава похода към титлата срещу Ботев Пловдив

Разградчани приемат "канарчетата" днес от 20:00ч.

Шампионът Лудогорец посреща Ботев (Пловдив) от 20:00 часа в сблъсък между първия и третия във временното класиране на efbet Лига. Разградчани имат солиден аванс пред ЦСКА - София и по всичко личи, че и тази година ще ликуват с титлата. Ботев пък преследва участие в евротурнирите и всяка точка е много ценна за “канарчетата” в стремежа им да задържат третата позиция.

Преди паузата за националните отбори Лудогорец стъпи накриво срещу аутсайдера Царско село (1:1), но ден по-късно именно Ботев направи услуга на “орлите”, като победи с 2:0 ЦСКА - София. Пловдивчани са вторият най-силен домакин в първенството, но на чужд терен съвсем не са толкова уверени. Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа смята да пусне като титуляр Антон Недялков, който дълго време се възстановяваше от контузия, но вече е готов за пълни 90 минути. Алекс Сантана е наказан и мястото му в средата на терена ще заеме Клод Гонсалвеш. Атаката ще води Пиерос Сотириу, а по крилата ще нападат Кирил Десподов и Спас Делев.

Наставникът на Ботев Азрудин Валентич е убеден, че отборът му е способен да изненада шампионите. Той смята да гласува доверие в предни позиции на Антоан Бароан, а след почивката вероятно ще се появи Джак Лейн. Много ще се разчита звездата Тодор Неделев и Еманюел Току да изненадат защитата на домакините, която в последните мачове допуска доста грешки. През есента Ботев поведе в Коматево благодарение на Неделев, но загуби с 1:3. Решаваща роля изигра червеният картон на Дилан Мертенс в началото на втората част. Попаденията за Лудогорец вкараха Сантана, Сотириу и Жордан Икоко.