Лудогорец със златен дубъл, "орлите" взеха и Купата на България (ВИДЕО+КУП СНИМКИ)

Роман Безяк донесе минималната победа над Ботев (Пд) на финала

Отборът на Лудогорец направи златен дубъл за втори път в своята история. След като стана шампион в "А" група, тимът на Стойчо Стоев победи Ботев (Пловдив) на финала за Купата на България с 1:0 и се окичи със златните медали.

Шампионският гол за Лудогорец бе дело на Роман Безяк в 58-ата минута.

Двубоят на няколко пъти бе прекъсван заради хвърлени предмети от страна на "бултрасите". Малко след гола на Безяк феновете на "канарчетата" хвърлиха десетки факли по терена, което спря мача за повече от 15 минути.

Така, без да има продължения, двубоят се игра 120 минути. "Канарчетата" останаха и с човек по-малко минути преди края на срещата. Вандер Виера получи директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу Михаил Александров.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

ГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО НА ЛУДОГОРЕЦ ВИЖТЕ ТУК

През първата част битката се водеше предимно в средата на терена. Интересни ситуации пред двете врати почти липсваха. Повечето от нападенията на двата отбора "умираха" още в зародиш.

Най-интересното положение за първата част дойде в 39-ата минута. След центриране на Ешпиньо, Терзиев засече топката и нацели напречната греда. Но бранителят на Лудогорец бе и в засада при нанасянето на удара.

Втората част започна малко по-динамично, но отново липсваха головите положения. Победното попадение за Лудогорец дойде след статично положение и грешка в отбраната на "канарчетата".

След центриране от корнер, отбраната на Ботев не се справи добре, не успя да изчисти топката и тя попадна в Безяк. Нападателят на "орлите" без да се бави с топовен удар препарира Стаховяк и така донесе втора Купа на България на Лудогорец.

Малко след победния гол на Безяк "бултрасите" буквално заляха терена с факли. Някои от тях попаднаха върху рекламните пана и ги запалиха. Наложи се пожарна да влиза на терена и в крайна сметка бяха загубени повече от 15 минути.

След подновяването на двубоя Ботев отново нямаше чиста голова възможност. Последва и ново спиране на играта. Този път "бултрасите" изкъртиха част от огражденията на стадион "Лазур" и тръгнаха да нахлуват на терена. Играчите на Ботев обаче реагираха бързо и върнаха привържениците си в сектора. Полицията стигна до мястото едва след като футболистите на Ботев бяха свършили трудната част от работата.

В крайна сметка Лудогорец имаше по-добрите положения, успя да реализира едно от тях и заслужено вдигна Купата на България за втори път в историята си.