Лудогорец тръгва за Купата от Казанлък

Лудогорец тръгва за Купата от Казанлък

Розова долина чака шампионите днес

Розова долина и Лудогорец се изправят един срещу друг в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Двубоят на стадион "Севтополис" в Казанлък e от 13:30 ч. и ще бъде ръководен от Красен Георгиев.

След натоварената есен, която имаха "орлите" заради участието си в евротурнирите, сега е ред, на пръв поглед, за по-лесно изпитание.

Разградчани са в серия от 6 поредни срещи в българския шампионат без загуба.

В последния кръг обаче тимът на Анте Шимунджа завърши наравно с ЦСКА 1948 (1:1) и остана на 5 точки от върха, но пък има и два мача по-малко от ЦСКА.

"Розите" също се намират в подем, след като записаха 6 победи и 2 равенства в Югоизточната Трета лига.

В момента отборът от Казанлък заема третото място в класирането.

За да стигне дотук за Купата, Розова долина се справи с втородивизионния Янтра (Габрово) с 3:0.

Домакините ще хвърлят всички сили в опит да поднесат изненада срещу 11-кратния шампион на България и да зарадват своите привърженици.

Очаква се Анте Шимунджа да направи много промени спрямо последния двубой на Лудогорец и да гласува доверие на футболисти, които са получавали по-малко игрово време през сезона дотук.

В миналогодишната надпревара "орлите" отпаднаха от бъдещия носител на трофея Левски на полуфинал след две поражения и със сигурност ще бъдат мотивирани да покажат по-добро лице в надпреварата през настоящата кампания.

Любо Ганев, Владо Николов и шампиони с Левски откриват петия турнир за звезди на бъдещето в София

Българските дербита Левски - ЦСКА при момчетата и Марица - Левски при момичетата ще са в събота следобед

Вратар напусна Спартак Варна

Резервният вратар на Спартак Варна Илия Шаламанов-Тренков напусна отбора.

БФС наказа ЦСКА и Славия след Купата на България

Решения на Дисциплинарната комисия на БФС от 16.12.2025 г.

ЦСКА ще изиграе пет проверки по време на паузата

От ЦСКА публикуваха зимната програма на тима на Христо Янев

Президентът на БФС Георги Иванов взе участие в пленарната сесия на постоянните комисии на ФИФА

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов взе участие в пленарната сесия на постоянните комисии на ФИФА, която се проведе в Катар

ЦСКА с втори трансферен удар преди Коледа!

"Армейците" взимат защитник от Португалия

Пуснаха билетите за Берое - Лудогорец

Мачът е в петък от 17,30 часа

Денвър победи Хюстън след продължение за пети пореден успех в НБА

Вижте резултати от НБА

Нападател на Монтана се оперира

Нападателят на Монтана Владислав Цеков премина успешно медицинска манипулация в понеделник, информира от клуба