Лудогорец U17 разгроми Национал с 6:0

Лудогорец U17 разгроми с 6:0 Национал (София) в мач от програмата на V кръг в първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата тима премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Разградчани откриха в 14-та минута чрез Денислав Хасанов. Голът падна след пробив и пас на Максим Мечикян. Наско Янев засече центриране на Денислав Хасанов от крилото и удвои в 17-та минута. В 22-та минута далечен удар на Георги Пенев изненада вратаря на съперника и топката влетя в мрежата за 3:0. В 38-та минута Кристиян Манушев бе изведен сам срещу стража на Национал и хладнокръвно го преодоля за 4:0. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Филип Гигов направи резултата 5:0 в 67-та минута, а асистенцията бе на Елисей Съров. В 86-та минута Янко Ажуани оформи крайното 6:0, като последния пас даде Филип Гигов.

"Момчетата изиграха силен мач, въпреки тежката седмица, която имахме. Бяхме особено убедителни през първото полувреме, когато показахме това лице, което искам да виждам. Разбира се, потенциалът на отбора е още по-голям и вярвам, че ще продължим да надграждаме", коментира след края на срещата старши треньорът Димчо Ненов.

17:00 11/05 АРДА - БОТЕВ ПД
19:30 11/05 ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА
14:30 11/05 Фулъм - Манчестър Сити
15:00 11/05 Майорка - Лас Палмас
17:00 11/05 Евертън - Шефилд Юнайтед
17:00 11/05 Нюкасъл - Брайтън
17:00 11/05 Тотнъм - Бърнли
17:00 11/05 Уест Хем - Лутън