Лудогорец загря за Динамо /Букурещ/ с 10:0 над австрийци

Лудогорец загря за Динамо /Букурещ/ с 10:0 над австрийци

Българският шампион разби третодивизионния Сваровски Ватенс в контролна среща, играна в Австрия

Българският шампион Лудогорец разби с повече от категоричното 10:0 австрийския третодивизионен Сваровски Ватенс в контролна среща, играна в Австрия.

Разградчани не оставиха никакво съмнение в това кой е по-добрият отбор и откриха резултата още в 20-ата секунда, когато точен бе голмайсторът на тима Иван Стоянов.

Родният национал се разписа с хубав шут след хитро отиграване на капитана Емил Гъргоров, който пропусна топката след пас на Мирослав Иванов отляво.

Второто попадение в срещата не закъсня и падна в осмата минута, когато звездата на „орлите” Марселиньо надигра с много фантазия бранител на Сваровски и с левачката покачи на 2:0. Класическата преднина на Лудогорец бе оформена от Гъргоров, който бе изведен от Миро Иванов и хладнокръвно направи резултата 3:0 в полза на своите.

Последваха пропуски на Иван Стоянов и Миро Иванов, но в 34-ата минута логичното се случи и Марселиньо вкара втория си гол в мача и четвърти за българския шампион, след като бе изведен от Станислав Генчев на празна врата и не сгреши.

Разградчани дръпнаха с пет чисти гола три минути по-късно, когато Гулдан вкара с глава след центриране от корнер, а в 42-ата минута Гъргоров реализира шести гол от пряк свободен удар.

Така почивката дойде при резултат 6:0 за „орлите”, а по време на паузата наставникът им Ивайло Петев направи шест рокади и в игра се появиха Тунчев, Кишада, Гела, Бургзорг, Шоко и Теро Мантула.

Това обаче не наруши ритъма на разградчани и в 65-ата минута те вкараха седмо попадение, дело на появилия се като резерва в 56-ата минута Георги Костадинов.

Малко по-късно, след изпълнение на корнер, се разписа и дошлият през зимата финландски младежки национал Теро Мантула, който направи резултата 8:0 в 77-ата минута.

Пет по-късно дойде време и Диян Димитров да се разпише сред реализаторите, а крайното 10:0 оформи Гела секунди след това

Така Лудогорец записа убедителна победа във втората си лятна контрола в Австрия, след като преди това спечели с човек по-малко първия си спаринг срещу румънския Астра (Плоещ) с 1:0.

Следващата контрола на българските шампиони, които се готвят за първото си участие в Шампионската лига, ще бъде румънският гранд Динамо (Букурещ).

Припомняме, че съперник на разградчани в квалификациите на Шампионската лига е хърватският Динамо (Загреб).

Лудогорец - Сваровски Тирол

1:0 Иван Стоянов ‘1
2:0 Марселиньо ‘8
3:0 Емил Гъргоров ‘23
4:0 Марселиньо ‘34
5:0 Гулдан ‘37
6:0 Емил Гъргоров ‘42
7:0 Георги Костадинов ‘65
8:0 Теро Мантула ‘77
9:0 Диян Димитров ‘82
10:0 Гела ‘83

Стартов състав на Лудогорец:

Чворович, Минев, Барт, Гулдан, Кайсара, М. Иванов, Ст. Генчев, Дяков, Стоянов, Марселиньо, Гъргоров (след почивката в игра влизат Кишада, Гела, Бургзорг, Тунчев, Шоко, Теро Мантула, Витиня, Александров, Костадинов, Аргилашки, Димитров);

Съперникът на Арда в Европа се подсили с нов нападател

ХИК Хелзинки, който е съперник на Арда Кърджали във втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите, привлече Висенте Бисижен под наем от Абърдийн

Виктор Попов се контузи, аут е за Испания и Грузия през септември

Българският национал Виктор Попов получи контузия в клубния си отбор Корона Киелце

ОФИЦИАЛНО: Левски представи Мазир Сула

Вицешампионът Левски официално привлече атакуващия полузащитник Мазир Сула

В Полша: Левски се разбра с Ракув за Марин Петков

Ръководството на Левски е постигнало договорка за продажбата на Марин Петков на полския вицешампион Ракув Ченстохова, информира местното издание Sportowefakty

Черно море с важна информация за феновете преди мача с Истанбул Башакшехир

"Моряците" уточниха, че всички билети трябва да бъдат принтирани

Емил Равначки е новият на областен председател на ОС на БФС – гр.Благоевград

Емил Равначки е новият на  областен председател на ОС на БФС – гр.Благоевград

РАЗКРИТИЕ: Славия уреди Илиян Стефанов

Илиян Стефанов е най-новото попълнение на Славия

Левски тренира в пълен състав преди Брага

Всички футболисти на Левски участваха в днешната последна тренировка преди утрешното домакинство на португалския Брага от 20:30 часа на стадион "Георги Аспарухов"

“Левски” – „Брага“ е разпродаден, но все още имаш шанс да отидеш на мача!

От ПФК „Левски“  официално обявиха, че билетите за домакинския мач срещу „Спортинг“ (Брага) са разпродадени!