Лудогорец завърши лагера в Испания с отличен обрат над Краснодар за 3:2 (ВИДЕО)

Жоазиньо вкара на шампионите, но Марселиньо, Златински и Безяк обърнаха мача

Лудогорец направи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 срещу шестия в руското първенство ФК Краснодар в последната си контрола от лагера в Испания. Вандерсон и бившето крило на Левски Жоазиньо набързо дадоха два гола аванс на руския тим в началото, но още до почивката Марселиньо и Златински изравниха, а 11 минути преди края Безяк донесе успеха.

Така отборът на Стойчо Стоев спечели и 4-те си контроли в Испания срещу Корона (Киелце) (3:0), Спарта (Прага) (1:0), Локомотив (Москва) (2:1) и сега срещу Краснодар (3:2).

Мачът с руснаците започна много зле за българския шампион. Въпреки първоначалния натиск на „орлите”, Краснодар поведе след хубав гол на Вандерсон в 12-ата минута с изстрел от наказателното поле.  Докато се отърсят от шока, разградчани получиха и втори минута по-късно. Мамаев беше съборен в наказателното поле и дузпата беше реализирана хладнокръвно от Жоазиньо.

В 25-ата минута Върджил Мисиджан направи страхотен пробив и намери Марселиньо фронтално срещу вратата. Бразилецът не сбърка и намали на 1:2.

Натискът на родния шампион се увеличи. Йерун Луму пропусна да изравни, но в 38-ата минута това успя да направи Христо Златински. Националът изпълни безпощадно пряк свободен удар, топката срещна гредата и влетя неспасяемо в мрежата за 2:2 в 38-ата минута.

След почивката и двата тима имаха много шансове за гол. Михаил Александров, Себастиян Ернандес и Христо Златински пропуснаха за разрадчани. Козмин Моци пък на два пъти трябваше да избива топката от голлинията след хубави удари на играчи на Краснодар.

В 79-ата минута Лудогорец стигна до победното попадение, дело на голмайстора Роман Безяк. Словенецът получи хубава топка от Мишел Платини и оформи пълния обрат - 3:2.

Малко след това пък гредата спаси разградчани от изравняване, когато играч на Краснодар засече центриране от пряк свободен удар, но напречната греда помогна на Лудогорец.

Тази вечер около полунощ Лудогорец се прибира в България, а в събота ще играе отложения си мач от есента срещу Нефтохимик в А група.

Лудогорец
: Чворович – Кайсара, Моци, Мантула, Минев (к), Златински, Бургзорг, Луму, Марселиньо, Мисиджан, Кишада
След почивката в игра влязоха: Шоко, Витиня, Дяков, Абало, М. Александров, Ернандес, Безяк, Платини

Краснодар:  Филцов – Енджейчик, Мартинович, Ганквист, Петров, Мамаев, Газински, Перейра, Жоазиньо, Лаборде, Вандерсон