Любо Пенев: Максималист съм и се стремя към най-доброто (ВИДЕО+СНИМКИ)

Любо Пенев: Максималист съм и се стремя към най-доброто (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Не виждам никакъв проблем да съчетавам двете длъжности, млад треньор съм”, каза наставникът на „канарчетата”

Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Любослав Пенев демонстрира характер и самочувствие по време на пресконференцията, на която беше официално представен. Той категорично заяви, че сам си поставя целите и че е максималист и се стреми към най-доброто.

 

Преди това думата имаше изпълнителният директор на клуба Тервел Златев, но когато говореше телефон на репортерите в залата звънна и Пенев моментално наложи дисциплина, като направи забележка и обясни, че телефоните по време на пресконференции трябва да се изключват, за да има уважение.

 

„Максималист съм и се стремя към най-доброто. Сигурен съм че отборът ще положи много усилия. Доволен съм от видяното до момента. Нормално е в първи кръг (на Лига Европа) да има лесни противници, но в никакъв случай не подценяваме съперниците, стремим се да стигнем най-далеч”, каза той.

 

„Не виждам никакъв проблем да съчетавам двете длъжности – треньор на Ботев и селекционер на България. Треньор съм на националите от две години и половина. Нещата там са ми кристално ясни и прозрачни, проблеми нямам. Имам разрешение от БФС, тук съм с удоволствие. Аз съм млад треньор и ми липсва ежедневната работа. Имам силите да извършвам тази работа”, коментира той дали би могъл да съвместни двата поста.

 

Любо Пенев коментира и нещата около селекцията на „канарчетата”. Той каза, че в момента има интерес към трима, но отказа да назове имена.

 

„В никакъв случай няма да бързам да се разделям с футболисти. Ще има дублиращ отбор. Нещата ще бъдат обмислени. Ако има възможност  даден футболист да се подготвя с дубъла, така ще се процедира. Когато има имена, ще ги кажа, има интерес в момента са трима. Ако четем всеки ден какво се пише, значи трябва да сменим целия отбор. Хамза си урежда документи, замина в Тунис. Няма трансфер, няма нищо. Трябва да си извади необходима документация”.

 

Пенев обърна внимание и на темата с големия брой чужденци в А група.  

 

„За един ден нещата няма да се променят. Познавам добре колко чужденци има в отборите. Това е идея, за която обаче трябва време. Сериозни треньори, читави кадри – трябва работа. Аз като треньор няма да се лишавам от услугите на добър футболист. Но като цяло имаме сили и можем да го направим”, каза специалистът.

 

„Искам феновете да ни подкрепят и да бъдат неразделна част и в хубаво и в лошо. Сигурен съм че ще имаме добри моменти”.

 

България ще играе контрола с Молдова в Кишинев

Срещата ще е на 5-ти юни

Бруно Жордао и Годой "висят" за Левски

Жълт картон за един от двамата ще означава, че са аут за Вечното дерби

Брахими е аут за Монтана, но на линия за дербито

Един от най-постоянните футболисти на ЦСКА през пролетта ще пропусне гостуването на „Огоста“ от междинния 29 кръг на efbet Лига

Сангаре е близо до завръщане в игра

Нападателят на Левски Мустафа Сангаре се подложи на операция на дясното коляно в началото на месец март, след като получи травма по време на двубоя срещу Локомотив София, спечелен от „сините“ драматично с 4:3

Септември търси спиране на пропадането срещу Ботев (Враца)

Септември (София) приема Ботев (Враца) в последния двубой от XXVIII кръг на efbet Лига

ЦСКА свиква спешна среща, заради двама футболисти

Шефовете на ЦСКА се събират на спешна среща, за да решат как да процедират с двама от основните футболисти