Люпко Петрович: Левски е в сърцето ми, готов съм да се върна

Люпко Петрович: Левски е в сърцето ми, готов съм да се върна

Опитният сръбски специалист може да направи дует с Гонзо начело на "сините"

Завръщане на легендата Люпко Петрович е водещ вариант за лечение на Левски.
 
„Никой не ми се е обаж­дал”, коментира за „Труд" по телефона от Белград европейският шампион с Цървена звезда от 1991 г. „Но Левски е в сърцето ми и аз винаги съм готов да се върна. И да направим отно­во хубавите неща, които на­правихме навремето. Знам колко велика и вярна е пу­бликата на Левски. Аз в този клуб се чувствам у до­ма си."

Загадка все пак остава дали Петрович засега не залага на пределната дипломатичност в изявления­та, като из­чаква от „Герена" първо да обявят името му.
 
От „сините" не потвърдиха официално оферта към човека, който вече два пъти води тима. Пристигането на Петрович през юни 1999 г. беляза на­чалото на во­допада от па­ри на Майкъл Чорни за клуба. В края на годината сърбинът напусна в посока китайския Шенхуа. А се завърна отново през септември 2000 г., за да изведе Левски до тит­лата.

Същото лято един гол не достигна на Левски срещу Галатасарай, за да влезе в Шампионската лига. И през септември 2001 г. легендата си тръгна. Истината е, че нищо не накърни обичта на агитката към треньора. И в трудната за клуба ситуация бат Любко изглежда соломоновско решение, пси­хологически точен ход.
 
 
Още след загубата от Черноморец (0:2 в Бургас на 16 октомври) клубните управници се оглеждат за треньор. До официална оферта към Станимир Стоилов така и не се стигна, поне на този етап При първоначалните разговори двете страни просто не намериха достатъчно общ език. Не се стигна нито до „да", нито до „не". При привличане на Петровимч Мъри вероятно ще каже „да" на „Литекс", откъдето има оферта. Интеpec към Стоилов проявяват и чуждестранни клубове.
Не се стигна и до предложе­ние към Вячеслав Грозни, въ­преки че по принцип той не по­ставя високи финансови изисквания.
 
Из „Герена" са обсъж­дали още няколко имена. Чака се официално съобщение за Петрович. Чака се официално съобщение за Петрович. По­следните уточнения са станали в понеделник привечер. Но няма спор, че Любко - както каза сам той за „Труд" - е готов и няма да иска планини от пачки, Засега липсва яснота за евентуалния пост на сърбина на „Герена". Естествено е треньор от неговата класа да е... треньор. Но се дискутира възможност да се води мениджър, И? С привличане на Любко силният човек няма да избяга от отговорност, ще продължи да има тежката дума, но вече в съдружие с мъ­дростта на препатил чо­век.
 
С привличане на Петрович Левски удивително ще за­прилича на ЦСКА. Там 66-годишният Димитър Пенев стана треньор, а главен мениджър е амбициозният Дра­голюб Симонович. При „сините" пък се очертава 64-годишният Люпко да инжектира опит в дует със свръхамбициозния Георги Иванов. Така футболът на грандовете може и да не е от мечтана­та класа, но поне интрига­та ще си струва.
 

Засега други промени в Левски не се предвиж­дат. Остава си идеята за раздяла със скъпоплатени чуждестранни футболисти през зимната пауза. Стига някой да ги поиска след серията сиви мачове за „сините". 

Добруджа взе защитник

Новакът в българския футболен елит Добруджа подписа договор с левия защитник Джан Хасан, съобщават от клуба.

Левски преговаря с нападател от Ямайка (ВИДЕО)

Той е на 25 години и е свободен агент

Треньорът на Лудогорец: Ще бъде трудно, но можем да победим

Старши треньорът на българския футболен шампион Лудогорец Руи Мота очаква труден реванш с Динамо Минск в Дебрецен от първия предварителен кръг от Шампионска лига.

Берое би Атлетик (Куклен) в последната контрола

Берое победи третодивизионния Атлетик (Куклен) с 1:0 в последната си контролна среща преди старта на новия сезон.

Генчев: Само Левски може да свали Лудогорец от върха

Бившият треньор на Левски Станислав Генчев определя „сините“ като единствения претендент на Лудогорец за шампионската титла.

Джейсън Локило тренира наравно със съотборниците си в ЦСКА

Представителният тим на ЦСКА проведе първите си тренировки през новата седмица, през която на "червените" им предстои гостуване на Ботев в Пловдив от първия кръг на Първа професионална лига, съобщават от клуба.

Скандал! Феновете на Локо Пд прекратиха последната контрола на отбора (ВИДЕО)

Феновете на Локомотив (Пловдив) прекратиха последната контрола на отбора от предсезонната подготовка.

Илиян Филипов с прочувствена благодарност към фенове и фирми

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи благодарствено обръщение към всички фенове на „жълто-черните“.

Още един футболист на Санта Колома е близо до трансфер в България

Става въпрос за мексиканеца Пабло Жакес