Мачбол №2 за Лудогорец в група С на Лига Европа

Мачбол №2 за Лудогорец в група С на Лига Европа

Куп контузени разредиха редиците на гостите

Тази вечер Лудогорец приема Истанбул ББ в изключително важен двубой от група С на Лига Европа.
 
Около историческия успех на Григор Димитров в Лондон срещата в Разград може да бъде окачествена като "втори мачбол" за орлите за достигане до директните елиминации напролет. Първият бе пропилян в началото на месеца след 1:1 срещу португалския Брага. Момчетата на Димитър Димитров обаче са на един успех от 1/16-финалите.
 
Съперниците заемат диаметрални места в класирането. Лудогорец е първи с осем точки, като все още не познава вкуса на поражението. Истанбул ББ пък е последен, като има само два пункта в актива си - едната точка бе спечелена в домакинството на Лудогорец на старта. Гостите напомпаха сериозно мускули в последния шампионатен кръг - разгромиха с 5:1 Галатасарай и вече делят с този тим първото място в подреждането в Турция.
 
Кое обаче е по-важно за тях - местното първенство или престижно представяне във втория по сила евротурнир, в който шансовете им за достигане до елиминационната фаза са малки? Трудно е да се каже, но Истанбул ББ пристигна в България без двете си най-големи звезди - миналите през лондонския Арсенал Гаел Клиши и Емануел Адебайор. През уикенда последният наниза хеттрик на Галатасарай...
 
Треньорът на Лудогорец Димитър Димитров на няколко пъти изненада в мачовете от турнира, използвайки различни тактически постройки. Очаква се този път да няма чак толкова големи изненади. На вратата ще започне бразилецът Ренан дос Сантос, който на всеки два мача се върти под рамката с аржентинеца Хорхе Браун.
 
Защитата би трябвало да е съставена от четирима души, като в нея Херо ще започне с най-доброто. Сисиньо ще е вдясно, Козмин Моци и Игор Пластун ще си партнират в центъра, а Натанаел ще е по левия фланг. Бразилците са доста активни в предни позиции и от тях ще се очаква да внасят смут с набезите си в противникова половина. 
 
 
В центъра на халфовата линия като титуляр се утвърди полският национал Яцек Горалски, който измести от единайсеторката капитана Светослав Дяков. Другият в полузащитата ще бъде Абел Анисе. По крилата ще действат Джоди Лукоки и Вандерсон, а темпото в играта на орлите ще задава Марселиньо.
 
Димитър Димитров отново ще излезе с "фалшива деветка" - атаката ще бъде водена от холандеца Върджил Мисиджан. Така голмайсторът на отбора Клаудиу Кешерю отново ще остане на пейката и ще влезе на терена само при нужда. Румънецът вече разкри, че статутът му на резерва не го удовлетворява и си търси отбор, в който да продължи кариерата си.
 
Истанбул Б обяви, че има седем контузени преди сблъсъка с Лудогорец. Сред тях са двете най-големи имена в отбора - Гаел Клиши и Емануел Адебайор. Двамата бяха най-добрите на терена при 5:1 над Галатасарай. Те обаче са получили леки травми в сблъсъка. Местните медии твърдят, че положението им не е сериозно, но треньорът Абдула Авджъ не е искал да рискува и затова не ги е включил в групата за Разград.
 
Освен тях за сблъсъка на "Лудогорец Арена" отпадат капитанът Емре Белозоглу и Махмут Текдемир. Извън сметките на Авджъ са още Ерилиен Шеджу Тунай Торун и Мехмер Батдал -те пропуснаха последните мачове на отбора заради контузии.
 
Хофенхайм също пристигна в Разград без 8 титуляри, но това не попречи на немците да окажат сериозна съпротива. Такава се очаква и от Истанбул ББ. Най-вероятно по-голяма част от титулярите с Галатасарай ще започнат срещата. В същото време Лудогорец ще подходи внимателно към срещата - така, както бе срещу Брага. Тогава тимът не успя да задържи преднината си и допусна изравняване в края. Сега обаче възпитаниците на Херо нямат право на грешка. Те трябва да сграбчат питомното, за да не им се налага в последния кръг на 7 декември да гонят дивото в Германия.

 

Берое обърна Ботев (Пловдив) до 3:1

В контрола, играна в Стара Загора

Славия ще играе контрола срещу новак в елита

Славия ще изиграе контролна среща срещу новака в елита Монтана по време на паузата за световните квалификации.

Спартак Варна опитва да си върне халф

Спартак Варна оптива да си върне Румен Руменов. Халфът, който е един от любимците на феновете на „соколите“, напусна отбора през лятото на 2004 година и премина в Добруджа.

Ботев Враца засили опитен халф към Своге

Халфът на Ботев Враца - Спас Георгиев ще продължи кариерата си под наем в Спортист Своге.

efbet обещава още приятни изненади за феновете на мачовете с Турция и Грузия

Компанията е генерален спонсор на националния отбор

Трансферните слухове пречат на звезда на ЦСКА

Спекулациите около евентуален трансфер в чужбина се посочват като основна причина за колебливите изяви на Джеймс Етo’o от началото на сезона.

От Левски: Лятната ваканция свършва

От Левски пуснаха специална колекжия за децата, които скоро се завръщат по класните стаи. Ето какво гласи съобщението на "сните" в официалната им страница във Facebook:

ЦСКА 1948 взе беларусин

Националът на Беларус Егор Пархоменко е поредното ново попълнение в редиците на ЦСКА 1948, съобщиха от клуба.

Испанският "Marca": България е на светлинни години от онзи през 1994 г.

Oтзвукът на Иберийския полуостров след победата на Испания над България (3:0) е едноличен - "Ла Фурия Роха" си свърши работата без да се затруднява.