Мачовете при най-малките да бъдат с безплатни съдии и през новия сезон, поискаха клубове от В група начело със столичния Септември

Мачовете при най-малките да бъдат с безплатни съдии и през новия сезон, поискаха клубове от В група начело със столичния Септември

Зоналният съвет на БФС в София ще поиска от него да разреши на територията на зоната безплатните мачове при децата - подготвителни групи, деца А и деца Б. До миналата година това беше записано в нормативните документи, но отпадна за сезон 2012/2013.

Зоналният съвет на БФС в София ще поиска от него да разреши на територията на зоната безплатните мачове при децата - подготвителни групи, деца А и деца Б. До миналата година това беше записано в нормативните документи, но отпадна за сезон 2012/2013. 

Изпълнителният директор на Септември (София) Йордан Йорданов-Въргата поиска тази практика да бъде върната, защото по този начин много отбори нямат възможност да включат в първенствата отборите си. Младите съдии обаче се демотивирали да растат в кариерата, тъй като им давали единствено безплатните мачове за децата в най-ниските възрастови групи и това принудило БФС да ги отмени. Според Йорданов това решение в полза на съдиите ощетява стотици деца, които тренират и играят в малки и бедни клубове. 

"Тази година ние имахме намерение да пуснем още четири отбора в софийското първенство за деца Б, но ако трябва да плащаме съдийски такси, няма да имаме такава възможност. И децата няма да играят, няма да се развиват. А нали искаме младите да спортуват?" - каза шефът на Септември (София). 

"Трябва да се измисли някакъв механизъм, защото първенствата при подрастващите ще останат без отбори. Един малък клуб, който трябва да връзва бюджета, ще бъде принуден да избира дали да обезпечи мъжкия състав или децата. Реално ние мислим за съдиите, а не за децата и за бъдещите ни футболисти" - допълни той.

Другият въпрос, който беше повдигнат, е картоните при юношите (старша възраст), които клубовете или играчите трябва да плащат. "Не виждам никаква логика да се плащат глоби за получени картони от ученици. Те нямат доходи, как ще си плащат картоните, недоумяваше Йорданов. Шефът на Направление Спортно-техническо в БФС Антон Попов обаче контрира, че решението е взето предвид нарастващата агресия сред младите хора и опитите на юноши да малтретират съдии. "Ако Зоналният съвет получи правата да решава тези проблеми на територията на Югозападна България, аз поемам ангажимент да бъдат регулирани, гарантира председателят на Зоната Валентин Чакъров. Антон Попов предположи, че централата на БФС ще се съгласи всяка зона да решава сама за себе си този въпрос, от който потърпевши са малките клубове и отборите от малките населени места. 

Със сигурност турнирите, които се организират за БФС, за 13-годишните остават безплатни. Антон Попов заяви, че плановете са през тази година да бъдат проведени 45 турнира в цялата страна с участието на 450 отбора. В Югоизточната зона с център Пловдив обаче вече разпратиха информация до клубовете, че при всички възрасти безплатните мачове отпадат. 

Всички "армейци" са на линия

ЦСКА най-накрая се събра в пълен състав след края на международната пауза.

Легенда на Черно море: Ще елиминираме опонент за петото място

Легендата на Черно море Георги Кондов обяви, че победа над Славия у дома в неделя, ще има далеч по-голям ефект от три точки.

Халф на Ботев Пловдив борил демони в последно време

Силните изяви на Едсон Силва за Ботев Пловдив му донесоха повиквателна и за националния тим на Гвинея Бисау.

Двама играчи на Левски са на изхода на "Герена"

Треньорът на Левски - Хулио Веласкес ще посочи кои футболисти няма да са му нужни, като е ясно, че сините няма да активират откупната клауза на Рилдо.

Левски тренира в пълен състав

Треньорът на Левски Хулио Веласкес вече може да разчита на пълен състав за подготовката за гостуването на Добруджа.

Локомотив Пд ще опита да остави „железничарите“ от София при изпадащите

Локомотив Пловдив приема Локомотив София в първия мач от 28-ия кръг на efbet Лига днес от 19:45 часа.