Мъките на Локо София в "Надежда" нямат край (ВИДЕО)

И Крумовград попари "железничарите"

Локомотив София задълбочи черната серия в домакинствата след заслужено 0:2 от Крумовград в двубой от 22 кръг на Efbet лига. Тимът на Данило Дончич остава без успех пред собствена публика за първенство от август насам, когато надви Пирин. Оттогава насам "железничарите" наредиха 8 двубоя без успех и само 3 равенства у дома.

Кошмарът сега затвърдиха Серкан Юсеин и Алекс Колев, разписали се по веднъж за гостите през двете полувремена. Начело на Крумовград пък е Станислав Генчев, който през изминалата кампания бе начело на "червено-черните".

В 10-ата минута дойде и първата добра ситуация в мача, а тя се откри пред Алекс Колев, овладял дълъг пас от Момчил Цветанов, но последвалият му удар бе париран от Александър Любенов.

В 20-ата минута отбраната на "червено-черните" се пропука повторно, а основна вина имаше Селсо Рапосо, позволил на Серкан Юсеин да го изпревари и от въздуха да насочи топката към мрежата на Любенов. Попадението пък падна след отлично центриране на Димитър Тонев.

В средата на полувремето домакините организираха многоходова атака, която бе завършена от централния бранител Диме Димов, но топката срещна бранител в "синя" и излезе в ъглов удар.

В заключителните минути преди почивката тимът на Дончич вдигна оборотите, но трудно успяваше да затрудни Янко Георгиев.

На почивката Дончич реши да хвърли в игра нападателя Димитър Митков, заел мястото на терена на капитана Красимир Милошев. След час игра се появиха още Стив Траоре и Бруно Франко, което доведе до разместване, а Мики Орачев заигра като десен краен бранител.

В 65-ата минута Любенов се намеси отново след опасен удар на Серкан Юсеин от фаул. Минути по-късно Диме Димов изби пред голлинията след шут на Алекс Колев.

Пропуските пред вратата на "железничарите" продължиха да се редят, а Алекс Колев бе близо да довърши домакините, ако не бе решителната намеса на Кардосо, избил в ъглов удар в последния възможен момент.

Едва 5 минути преди края "червено-черните" бяха близо до изравняване, но удар на Симеон Мечев бе блокиран.

Локомотив София – Крумовград 0:2
0:1 Серкан Юсеин (20)
0:2 Александър Колев (90)

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 44. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (к), 31. Красимир Станоев, 13. Селсо Рапосо, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов, 16. Симеон Мечев, 11. Карлос Франса

резерви: 1. Бабукар Гайе, 12. Бруно Франко, 45. Димитър Митков, 20. Диого Тешейра, 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре, 8. Бойчо Величков, 77. Ерик Манолков, 93. Стефан Ламбезе

старши треньор: Данило Дончич

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров (к), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан, 13. Диего Рапосо, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев

резерви: 21. Благой Макенджиев, 4. Лукас Дос Сантос, 17. Патрик Луан, 77. Октай Юсеин, 2. Джуниет Али, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 3. Калоян Пехливанов, 30. Жак Пехливанов